Otevřený dopis šéfovi Rekonstrukce státu: Omluva nebo žaloba, není jiné východisko

07.10.2013
Otevřený dopis šéfovi Rekonstrukce státu: Omluva nebo žaloba, není jiné východisko

 

 

 

 

 

 

Vážený pane Hořejši,

v pátek 4. 10. 2013 jste se jménem organizace Rekonstrukce státu, kterou zastupujete, dopustil lži a pomluvy. Před zraky mých hostů a za přítomnosti novinářů a televizních kamer jste uvedl: 

„Když jsme analyzovali, jak tady hlasoval pan Vít Bárta v minulé Poslanecké sněmovně, tak jsme přišli na to, že on, přestože vás nalákal v minulých volbách na to, jak bude bojovat proti korupci, tak vlastně ani jednou nehlasoval pro ňáký klíčový protikorupční zákon. Naopak se zdržel hlasování v případě, že to bylo nutně potřeba. Jedná se třeba o zákon o omezování anonymních akcí…“

Tato vaše citace se nezakládá na pravdě, protože ve třetím čtení vládní novely zákona o opatření ke zvýšení transparentnosti akciových společností ze 7. května 2013 jsem hlasoval pro, a když se pak zákon vrátil ze Senátu, a bylo potřeba jej přehlasovat, byl jsem na dovolené se svojí ženou a řádně omluven. Toto nepravdivé vyjádření jste následně poskytl i reportérovi deníku Blesk.

Žádám Vás tímto o oficiální písemnou omluvu a požaduji, aby tato byla jednak mě zaslána a jednak vyvěšena na internetových stránkách www.rekonstrukcestatu.cz, po dobu nejméně 48 hodin. Pokud tak neučiníte, přejdu k právním krokům.

Závěrem dopisu mi dovolte zmínit, že mě udělení vaší anticeny velmi znepokojilo, neboť to byly právě Věci veřejné, které se zasloužily o předložení několika protikorupčních zákonů. Nevím, z jakého titulu soudíte, že pouze Vámi schválené devatero má protikorupční potenciál. Za všechny mi dovolte jmenovat jen několik stěžejních zákonů, jako zákon o Instituci spolupracujícího obviněného známého spíše pod spojením korunní svědek. VV ale také předložily vlastní přísnější návrh zákona o anonymních akciích nebo zákon o veřejných zakázkách, rušící nechvalně proslulé losovačky. Věcem veřejným však byly ze strany koalice házeny klacky pod nohy, neboť kdykoli jsme se pokusily předřadit zákon o majetkových přiznáních na jednání Sněmovny, byl tento koalicí zamítnut.  VV ale také kupříkladu navrhovaly, aby z kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu nebyl vyřazen ČEZ, jakožto největší státní podnik.

Byl to policejní prezident Petr Lessy, jmenován do funkce ministrem vnitra za VV, který svým nařízením rozvázal ruce detektivům, a ti už tak nemusí hlásit svá vyšetřování nadřízenému policejnímu prezidiu, které zvláště v minulosti všemožně úkony mařilo. Dále se VV zasloužily o benevolentnější nasazování odposlechů, které v minulosti mohly být použity jen na závažnou trestnou činnost se sazbou od deseti let, kam korupční případy nespadaly …

Pevně doufám, že tato vyjmenovaná opatření přispěla a ještě přispějí k likvidaci korupčního prostředí v České republice. 

 S pozdravem Vít Bárta

 

 

Sdílení

NEJČTENĚJŠÍ

Nabídli mi Babiše za 200 000 EUR, odmítl jsem

Dostal jsem e-mailem velmi zajímavou „ponuku“ od nejmenovaného pána ze Slovenska. Ten mi nabídl ke koupi ...

Okamura: Pospíšil se mi kvůli exekutorům vysmíval. Až pak jsem se dozvěděl, s kým kamarádí

Na politické debatě s občany v pražských Bohnicích se v pondělí večer představil předseda Hnutí Úsvit ...

V médiích

Klasnová nemohla nereagovat na manipulaci ze strany iDNES

Babišova MF Dnes v dnešním vydání píše, že hlasování o rozpuštění sněmovny se přesouvá z pátku 16.8. ...

Deník.cz: Bárta v Turnově odměněn potleskem za snahu R-35

Bezpochyby nejočekávanějším bodem programu čtvrtečního zastupitelstva bylo vystoupení poslance Parlamentu ...

Kde se píše o VV 17. kvěna

Deník Víta Bárty

Komise k D47 jako prubířský kámen: Protikorupčníci natřeli veřejně Birkeho a Sobotka mlčí

Jako bývalý ministr dopravy se zájmem sleduji, jak se iniciativy „Vraťte nám stát!“ a „Veřejnost proti ...

Ťok, Ťok: Taky si ťokáte na čelo? Babiš se musel zbláznit

Když jsem se dnes z novinářské fleše dozvěděl, že Antonín Prachař na postu ministra doprav končí, řekl ...

Za nárůst dluhu poděkujte Prachařovi s Babišem. Ze státního rozmazlují stavitele

Ministr dopravy Antonín Prachař ve včerejších zprávách ČT uvedl, že se nebojí, že by pro svůj resort ...

Na začátek stránky