VV z jižní Moravy stojí za Chaloupkou. Sitarová mi mluvila z duše

10.11.2012
VV z jižní Moravy stojí za Chaloupkou. Sitarová mi mluvila z duše

Dnes v Brně zasedala od časného rána Krajská rada Věcí veřejných Jihomoravského kraje. Ze zasedání vzešla celá řada zajímavých podnětů pro další stranickou práci a předně apel, že rozhodně není, co vzdávat. Členové se ale také svým usnesením postavili za poslance Otto Chaloupku.

 

 

 

Jednohlasné usnesení vyjádřilo podporu poslanci Chaloupkovi proti mediálnímu popotahování a předně v nadcházející soudní při, která jej čeká. Na zasedání padla celá řada zajímavých proslovů, kritických, bilančních i povzbuzujících. Všechny tyto aspekty, pak skloubila ve skvělou řeč Radka Sitarová z blanenského klubu VV a nutno říci, že se s jejím proslovem úplně ztotožňuji.

 

Výsledky krajských voleb bohužel jasně potvrdily naše nejhorší obavy týkající se postavení strany Věci veřejné na žebříčku voličské přízně. Od parlamentních voleb, jejichž výsledky byly jednoznačně ovlivněny silnou touhou občanů po razantní změně a naději na čistou, nezkorumpovatelnou a smysluplnou politiku, došlo u strany VV ke znatelným a bolestivým ztrátám v řadách příznivců, potencionálních voličů. A oslabena byla rovněž členská základna,

z níž se mohou rekrutovat platné stavební kameny pomyslné pyramidy strany Věci veřejné, která je tvořena místními kluby, krajskou strukturou s přidruženými odbornými komisemi, na jejímž vrcholu stojí předsednictvo strany a v současné době i čelní představitelé této země.

V tuto chvíli je nutné si uvědomit, že aby pyramida mohla stát, je nezbytné, aby každá její část byla stabilní, nekolísající součástí většího celku, v němž každý dílek samostatně stejně jako jeden celek ustojí vnějším nepříznivým vlivům.

Výsledky krajských voleb ukázaly veliké zklamání voličů ze strany VV, ve kterou vkládaly svoje, někdy možná i poslední, naděje na lepší politiku. Přímo úměrná této promarněné naději je v tuto chvíli nechuť a nedůvěra voličů, kteří nás vnímají jako neseriózní, nevypočitatelnou a nespolehlivou stranu, která se po svých slibech a velkých slovech vyšplhala v parlamentních volbách na příčky nejvyšší, ale nedostála svému předvolebnímu obrazu.

Pokud má strana VV někam smysluplně směřovat a nejen ze dne na den proplouvat rozbouřeným oceánem na chatrné bárce,  je nutné stanovení jasných zásad a vytyčení konkrétních cílů i prostředků, pomocí nichž se k cíli dopracujeme. Aby naše snaha byla úspěšná, je žádoucí, aby každý článek táhl za stejný provaz, stejným směrem, aby činnost klubů, krajů i celostátní byla provázaná a na sebe navazovala.

Věci veřejné na počátku získaly, troufám si říci, velmi lehce až zázračně relativně velké množství volebních hlasů, stejně tak lehce je však ztratily. Aneb dostály rčení „lehce nabyl lehce pozbyl“. A nyní je čas začít pilně pracovat a každodenním úsilím, přesvědčováním a skutky získat hlas po hlase, volič po voliči, zpět důvěru a respekt občanů naší republiky, dokud se nám nepodaří vybudovat pevnou voličskou základnu, o niž se budeme moci opřít v příštích parlamentních volbách.

Vzhledem k tomu nakolik je důvěra voličů podlomena, je nutné začít se snahou již teď a neustávat. Je třeba napravit náš mediální obraz, převálcovat negativně vyznívající publikace těmi pozitivními, hovořícími v náš prospěch, které popisují naše dosažené úspěchy, nebo cíle, k nimž směřujeme. Musíme víc prodávat naše dílčí úspěchy, vysvětlovat naše snahy a především poslouchat hlas lidu.

Náš blanenský klub se shodl na tom, že bychom měli častěji vycházet na ulici mezi lidi, ptát se jich na různá aktuální témata a reflektovat nejen jejich potřeby a problémy, ale rovněž jejich názory. Možná je to jeden ze způsobů, jak získat důvěru voličů v naši skutečnou snahu změnit v této zemi něco k lepšímu. Tento typ kontaktní kampaně jsme shledali jako finančně nenáročný a v poměru s vynaloženými náklady vysoce účinný způsob propagace naší strany, který se u voliče setkává s pozitivní odezvou.  Navíc naše zkušenosti a posbírané informace „z ulic“ nám mohou pomoci vytvořit relevantní předvolební program, který nebude jen planou snůškou slibů a nenaplnitelných představ, ale bude opravdu reagovat na nejpalčivější témata naší země a nabízet jejich vhodná a dosažitelná řešení.

S upřímností nejdál dojdeš – pokud se nám podaří přesvědčit lidi, že to opravdu myslíme vážně a toužíme něco změnit k lepšímu, jsme na půli cestě k vítězství.

 

Mgr. Radka Sitarová, blanenský klub VV

 

další články z rubriky Vize VV:

 

 

Sdílení

NEJČTENĚJŠÍ

Nabídli mi Babiše za 200 000 EUR, odmítl jsem

Dostal jsem e-mailem velmi zajímavou „ponuku“ od nejmenovaného pána ze Slovenska. Ten mi nabídl ke koupi ...

Okamura: Pospíšil se mi kvůli exekutorům vysmíval. Až pak jsem se dozvěděl, s kým kamarádí

Na politické debatě s občany v pražských Bohnicích se v pondělí večer představil předseda Hnutí Úsvit ...

V médiích

Klasnová nemohla nereagovat na manipulaci ze strany iDNES

Babišova MF Dnes v dnešním vydání píše, že hlasování o rozpuštění sněmovny se přesouvá z pátku 16.8. ...

Deník.cz: Bárta v Turnově odměněn potleskem za snahu R-35

Bezpochyby nejočekávanějším bodem programu čtvrtečního zastupitelstva bylo vystoupení poslance Parlamentu ...

Kde se píše o VV 17. kvěna

Deník Víta Bárty

Komise k D47 jako prubířský kámen: Protikorupčníci natřeli veřejně Birkeho a Sobotka mlčí

Jako bývalý ministr dopravy se zájmem sleduji, jak se iniciativy „Vraťte nám stát!“ a „Veřejnost proti ...

Ťok, Ťok: Taky si ťokáte na čelo? Babiš se musel zbláznit

Když jsem se dnes z novinářské fleše dozvěděl, že Antonín Prachař na postu ministra doprav končí, řekl ...

Za nárůst dluhu poděkujte Prachařovi s Babišem. Ze státního rozmazlují stavitele

Ministr dopravy Antonín Prachař ve včerejších zprávách ČT uvedl, že se nebojí, že by pro svůj resort ...

Na začátek stránky