Slízl jsem to za Dobešův nákup poslanců. Napsal mi rozezlený čtenář

23.12.2012
Slízl jsem to za Dobešův nákup poslanců. Napsal mi rozezlený čtenář

Dostal jsem od srdce napsaný e-mail od jednoho z právem rozezlených čtenářů. Troufnu si tvrdit, že jeho názor na současný politický marasmus, je názorem dalších x  tisíc lidí v této republice, a proto považuji za správné na něj odpovědět.

 

  

 

Čtenáře rozohnil postup Josefa Dobeše, který už shání hlasy pro podporu Nečasova torza, jak jsme o tom včera informovali.

více zdeDobeš předvánočním nákupem vyvolává davovou psychózu. Realita je však jiná...

Pane Bárto,

ať Dobeš blafuje nebo ne, jedno je jisté, Vaše strana vyprodukovala samé zmetky, na což doplácí v této republice hlavně slušní lidé. Ten neschopný premiér by měl podat demisi, jako to udělal premiér Itálie a prezident by měl rozpustit parlament a vyhlásit předčasné volby.

S těmito všeho-schopnými poslanci-gaunery typu Kočí, Škárka, Dobeš, Šímíček, Bém, Doktor atd. nesmí tato vláda pokračovat v dalším zadlužování a rozkrádání státu včetně dalšího zbídačování svých občanů, na jejichž úkor splácí to, co sama zavinila svou neschopností. Svoje ovečky neustále obdařuje nezaslouženými funkcemi a peněžními dary. Ti jsou všichni do jednoho zralí na propadnutí veškerého majetku, včetně toho odkloněného do zahraničí a také patří do tepláků, jak si přeje většina národa a ta strana, která si to dá do programu, by určitě vyhrála s drtivou převahou volby. Nedivte se mi, že jsem tak rozohněn, ale jsem značně naštván, zvláště když si zase poslanci vychcaně přidali přes 6 tisíc a nám dali 150 Kč.

psali jsme:Zvýšení platů politiků neprošlo. Jediné VV byly jednotně proti

 


 

Vážený pane Krutino,

V prvé řade mi dovolte Vám poděkovat za Váš dopis a požádat Vás, zda bych naši debatu nemohl zveřejnit na svém www. Váš názor zcela vystihuje podstatu současné situace, která mne trápí, a nezříkám se spoluodpovědnosti za tento stav.

Proto míním učinit VŠE, co je v mých silách, abych chyby své i kolegů napravil. Dovolte mi však Vám představit širší pohled na tento problém. Odpovědností VV je bezesporu, jak píšete to, jaké lidi do politiky přivedla. Bohužel řada těchto lidí podlehla penězům a touze po moci, a to je bezesporu odpovědnost VV. VV chtěly politiku bez dinosaurů. Doufali jsme, že když do politiky přivedeme mladé a vzdělané lidi, kteří často na komunální úrovni jako Škárka či Peake několik let bojovali proti mafii ODS na Praze 1, pomůžeme celé politice. Zde je též mohli koupit a nekoupili a došlo i na výhrůžky včetně fyzického napadení, vypouštění pneumatik aut, a podobně. Předpokládali jsme, že tito mladí lidé budou oporou pro naše snažení i ve Sněmovně. Proč selhali, když před tím v komunální politice odolali, je otázka, kterou jsem si mnohokrát položil.

psali jsme:Uniklo vám: Kalousek včera V PS přiznal, že „nakoupili“ Dobeše

Vysvětlení je několik. Za prvé bohužel platí, že ten, kdo se nenechá koupit za milion, se nechá koupit za deset milionů. Za druhé ve velké politice působí obrovský tlak na okolí politika ze strany médií. Ta, pokud vedou dehonestační kampaň, tak jako vůči VV, je politik často doma konfrontován se ztrátou kamarádů, kteří více věří novinám než kamarádovi. Politik pak často pod tlakem médií a okolí volí cestu zrady, protože najednou proti němu ustane onen negativní tlak, který zažívá.

čtěte také: Náhoda? Otec Kristýny Kočí získal další zakázku z Kalouskova resortu

Vzpomeňte si, jak Mladá fronta glorifikovala Kočí i Škárku, že chtějí rozbít sektu VV a že se postavili zločinnému Bártovi. Trvalo takřka dva roky než se i u soudu ukazuje, že to byli podvodníci, kteří obrátili mé půjčky v úplatky, a já se ničeho zlého nedopustil. Chci říci, že při zradě nejde jen o peníze a selhání morálního profilu poslance, ale jde i o tlaky a manipulace, které i do té doby slušní lidé v nějakou chvíli neunesou. Příkladem budiž Lenka Andrýsová mladá vzdělaná pracovitá dáma, u které však dodnes nevěřím, že její odchod do LIDEM má korupční základ.

čtěte takéSkokan v TV tvrdě hájil linii VV: LIDEM sehráli roli užitečného idiota

Kladu si otázku, co udělat pro změnu. V prvé řadě je náš cíl donutit váhající ČSSD k hlasování o důvěře vlády a tlačit všemi cestami na konec této vlády. Nicméně to nestačí, kmotři dle mého názoru zničí jakoukoliv další snahu o změnu tak, jako zničili Zelené, nebo VV. Pokud se má zlepšit politika v ČR, je třeba změnit strukturu politiky tak, aby se chyby neopakovaly, a to je obrovský oříšek.

Naopak jestli kmotrům něco vyhovuje, tak zničení VV s nálepkou, že jde o další důkaz, že politika je svinstvo, všichni jsou tam pro prachy a změna není možná. Nálepka "změna není možná" zvyšuje sílu ČSSD a ODS v rukou kmotrů a konzervuje VŠE to, co ke kmotrům patří. A tak i když ještě nevím, co učinit, jedno vím zcela jistě, nesmím to vzdát a toužím po tom přesvědčit Vás i jiné o tom, že to společně nesmíme vzdát. 

 

Související:

Sdílení

NEJČTENĚJŠÍ

Nabídli mi Babiše za 200 000 EUR, odmítl jsem

Dostal jsem e-mailem velmi zajímavou „ponuku“ od nejmenovaného pána ze Slovenska. Ten mi nabídl ke koupi ...

Okamura: Pospíšil se mi kvůli exekutorům vysmíval. Až pak jsem se dozvěděl, s kým kamarádí

Na politické debatě s občany v pražských Bohnicích se v pondělí večer představil předseda Hnutí Úsvit ...

V médiích

Klasnová nemohla nereagovat na manipulaci ze strany iDNES

Babišova MF Dnes v dnešním vydání píše, že hlasování o rozpuštění sněmovny se přesouvá z pátku 16.8. ...

Deník.cz: Bárta v Turnově odměněn potleskem za snahu R-35

Bezpochyby nejočekávanějším bodem programu čtvrtečního zastupitelstva bylo vystoupení poslance Parlamentu ...

Kde se píše o VV 17. kvěna

Deník Víta Bárty

Komise k D47 jako prubířský kámen: Protikorupčníci natřeli veřejně Birkeho a Sobotka mlčí

Jako bývalý ministr dopravy se zájmem sleduji, jak se iniciativy „Vraťte nám stát!“ a „Veřejnost proti ...

Ťok, Ťok: Taky si ťokáte na čelo? Babiš se musel zbláznit

Když jsem se dnes z novinářské fleše dozvěděl, že Antonín Prachař na postu ministra doprav končí, řekl ...

Za nárůst dluhu poděkujte Prachařovi s Babišem. Ze státního rozmazlují stavitele

Ministr dopravy Antonín Prachař ve včerejších zprávách ČT uvedl, že se nebojí, že by pro svůj resort ...

Na začátek stránky