Další hřebík do rakve policistů. Po Lessym došlo i na platy

12.09.2012
Další hřebík do rakve policistů. Po Lessym došlo i na platy

Vláda dnes schválila novou systemizaci počtu policistů. Z té vyplývá, že si každý policista platově pohorší v průměru téměř o sedm korun.


Poté, co se policejní sbor začal konečně uvolňovat od politických tlaků a vyšetřovat i trestnou činnost nejvýše postavených politiků, přichází, po politické popravě nepohodlného policejního prezidenta a zastrašování policejních odborů, další hřebíček do rakve policejního sboru v podobě Vládou nově schválené systematizace policie a hasičů. I přes opakované sliby, že policistům neklesnou mzdy, vychází v průměru na jednoho příslušníka Policie ČR na příští rok o 695 Kč méně než v roce 2011.


Hrozí, že tento pokles reálných příjmů se pravděpodobně projeví v nové vlně odchodů příslušníků Policie ČR, ačkoli jejich početní stav je již dnes pod kritickou hranicí 39 000. Další odchody sice mohou vést k teoretickému snížení uvedeného poklesu průměrných mezd, lze však očekávat, že sbor opustí především zkušení kriminalisté, jejichž náhrada bude trvat léta a výcvik nových odborníků bude stát daňové poplatníky mnohem více, než jejich udržení ve služebním poměru. Navíc zkušenost nemohou nahradit žádné finance.


Snížení kvantity, ale i kvality policejního sboru povede k dalšímu oslabení akceschopnosti Policie ČR a dojde k výraznému zhoršení bezpečnostní situace v našem státě. Policisté ani veřejnost by se neměli nechat zmást tím, že protiprávně jmenovaný policejní prezident Martin Červíček ihned po svém ustavení do funkce oznámil, že Policie ČR dostane letos do rozpočtu o 700 milionů Kč více. Pravda je taková, že všechny tyto prostředky jsou určeny výhradně do provozu, nikoli do mezd. K řadovým příslušníkům se tak z této částky nedostane ani koruna. Skutečnost je o to smutnější, že provozní rozpočet je v současné době saturován a oblastí, kde se významně finančních prostředků nedostává, jsou právě mzdy!


Podlost politické likvidace Petra Lessy jen dokreslují výroky Martina Červíčka, že oněch 700 milionů bylo dojednáno ještě v době jeho předchůdce. Ten se však o navýšení provozního rozpočtu dozvěděl až po svém obvinění. Je tedy zcela jasné, že mimořádná injekce v podobě 700 milionů byla pouze dárek pro Martina Červíčka, který měl touto částkou zavřít ústa odborářům, kteří se začali proti způsobu odstranění svého šéfa bouřit. Když to nezabralo, přišly na řadu anonymní výhružky profesní likvidací.


Věci veřejné žádají všechny slušné politiky, média i veřejnost, aby se nenechali ukolébat jedinou možnou taktikou, kterou mohla vláda zvolit, totiž hrou na mrtvého brouka. Jan Kubice veřejně uvedl, že při sebemenších pochybnostech odstoupí. Petr Lessy v minulém týdnu zcela jasně dokázal účelovost celého trestního stíhání. Jan Kubice by proto v zájmu zachování alespoň kouska cti měl na svou funkci okamžitě rezignovat. Stejnou odpovědnost by měl vyvodit i šéf GIBS Ivan Bílek.

Související:

LESSY VYTÁHL TRUMF A KUBICE UŽ BALÍ KUFRY

PŘES LESSYHO NEJEDE VLAK. SPECIÁLNÍ HOST KLUBU VV PŘINESL VÝZVU

S LESSYM ODCHÁZÍ PRÁVNÍ STÁT

 

 

Sdílení

NEJČTENĚJŠÍ

Nabídli mi Babiše za 200 000 EUR, odmítl jsem

Dostal jsem e-mailem velmi zajímavou „ponuku“ od nejmenovaného pána ze Slovenska. Ten mi nabídl ke koupi ...

Okamura: Pospíšil se mi kvůli exekutorům vysmíval. Až pak jsem se dozvěděl, s kým kamarádí

Na politické debatě s občany v pražských Bohnicích se v pondělí večer představil předseda Hnutí Úsvit ...

V médiích

Klasnová nemohla nereagovat na manipulaci ze strany iDNES

Babišova MF Dnes v dnešním vydání píše, že hlasování o rozpuštění sněmovny se přesouvá z pátku 16.8. ...

Deník.cz: Bárta v Turnově odměněn potleskem za snahu R-35

Bezpochyby nejočekávanějším bodem programu čtvrtečního zastupitelstva bylo vystoupení poslance Parlamentu ...

Kde se píše o VV 17. kvěna

Deník Víta Bárty

Komise k D47 jako prubířský kámen: Protikorupčníci natřeli veřejně Birkeho a Sobotka mlčí

Jako bývalý ministr dopravy se zájmem sleduji, jak se iniciativy „Vraťte nám stát!“ a „Veřejnost proti ...

Ťok, Ťok: Taky si ťokáte na čelo? Babiš se musel zbláznit

Když jsem se dnes z novinářské fleše dozvěděl, že Antonín Prachař na postu ministra doprav končí, řekl ...

Za nárůst dluhu poděkujte Prachařovi s Babišem. Ze státního rozmazlují stavitele

Ministr dopravy Antonín Prachař ve včerejších zprávách ČT uvedl, že se nebojí, že by pro svůj resort ...

Na začátek stránky