Jak PROLUX podvádí lidi? Díl 2.

10.08.2012
Jak PROLUX podvádí lidi? Díl 2.

Firma PROLUX zničila životy tisícům lidí po celé republice. Proti této firmě bojuje a poškozeným dlouhodobě pomáhá Světlana Glaserová, kterou jsem se rozhodl podpořit v projektu občanského sdružení Společná obrana. Ve spolupráci s ní Vám přináším druhý příběh občana podvedeného firmou PROLUX. 

PODVEDENI PROLUXEM, PŘÍBĚH DRUHÝ

Paní Slavíčková spolu se svou dcerou a se svou sestrou zdědily byt v Kladně. Byt se rozhodly prodat a o peníze se rozdělit. Inzerovaly tedy na soukromých inzertních serverech, kde na ně získal kontakt PROLUX.

Dne 14. 9. 2008 je navštívil makléř Proluxu a pod záminkou, že má pro ně okamžitě vážného zájemce, vylákal na sestrách paní Tůmové a paní Slavíčkové podpisy na exkluzivní smlouvu, o které tvrdil, že je pouhým nezávazným svolením k inzerci.

Žádný zájemce nebyl pochopitelně ze strany PROLUXU ani po téměř dvou letech doporučen a paní Tůmová s paní Slavíčkovou dávno zapomněly, že kdy něco PROLUXU podepsaly.

V červnu 2010 se jim pak podařilo prodat byt svépomocí. Po přepsání bytu na Katastru na nového majitele poslal PROLUX paní Slavíčkové rovnou splátkový kalendář na úhradu provize. Paní Slavíčková ovšem nic nepodepsala a nic nazpátek PROLUXU neposlala. Od té doby začal PROLUX kontaktovat sestru paní Tůmovou (vážně nemocnou a v plném invalidním důchodu). Rozhodčí řízení u Sdružení rozhodců a.s. v Brně pak proběhlo již pouze vůči paní Tůmové v její nepřítomnosti a 10. 11. 2011 obdržela paní Tůmová exekuční příkaz na částku 63 000,-Kč s příslušenstvím. V ten moment se věci chopila vzhledem k nemoci paní Tůmové paní Slavíčková a kontaktovala naše o.s. Stop trestuhodným obchodním praktikám-STOP

Jako předsedkyně sdružení jsem pro paní Tůmovou do dvou dnů vypracovala (bezplatně) Odvolání proti nařízení exekuce. Exekutor ovšem nedbaje toho, že bylo podáno Odvolání k Okresnímu soudu, započal s výkonem exekuce strháváním z dávek důchodu a paní Tůmová se tak ocitla pod hranicí životního minima. Napsala jsem tedy v únoru 2012 Okresnímu soudu v Kladně žádost o urychlení jednání. Soud pak této mé žádosti vyhověl a na den 27. 4. 2012 bylo nařízeno jednání. Na toto jednání jsem paní Tůmové doporučila zastoupení paní Mgr. Dagmar Peckovou. Jednání proběhlo hladce a exekuce byla zastavena z důvodu neplatnosti rozhodčí doložky.

Sdílení

NEJČTENĚJŠÍ

Nabídli mi Babiše za 200 000 EUR, odmítl jsem

Dostal jsem e-mailem velmi zajímavou „ponuku“ od nejmenovaného pána ze Slovenska. Ten mi nabídl ke koupi ...

Okamura: Pospíšil se mi kvůli exekutorům vysmíval. Až pak jsem se dozvěděl, s kým kamarádí

Na politické debatě s občany v pražských Bohnicích se v pondělí večer představil předseda Hnutí Úsvit ...

V médiích

Klasnová nemohla nereagovat na manipulaci ze strany iDNES

Babišova MF Dnes v dnešním vydání píše, že hlasování o rozpuštění sněmovny se přesouvá z pátku 16.8. ...

Deník.cz: Bárta v Turnově odměněn potleskem za snahu R-35

Bezpochyby nejočekávanějším bodem programu čtvrtečního zastupitelstva bylo vystoupení poslance Parlamentu ...

Kde se píše o VV 17. kvěna

Deník Víta Bárty

Komise k D47 jako prubířský kámen: Protikorupčníci natřeli veřejně Birkeho a Sobotka mlčí

Jako bývalý ministr dopravy se zájmem sleduji, jak se iniciativy „Vraťte nám stát!“ a „Veřejnost proti ...

Ťok, Ťok: Taky si ťokáte na čelo? Babiš se musel zbláznit

Když jsem se dnes z novinářské fleše dozvěděl, že Antonín Prachař na postu ministra doprav končí, řekl ...

Za nárůst dluhu poděkujte Prachařovi s Babišem. Ze státního rozmazlují stavitele

Ministr dopravy Antonín Prachař ve včerejších zprávách ČT uvedl, že se nebojí, že by pro svůj resort ...

Na začátek stránky