Jak PROLUX podvádí lidi? Díl 4.

16.08.2012
Jak PROLUX podvádí lidi? Díl 4.

Firma PROLUX zničila životy tisícům lidí po celé republice. Proti této firmě bojuje a poškozeným dlouhodobě pomáhá Světlana Glaserová, kterou jsem se rozhodl podpořit v projektu občanského sdružení Společná obrana. Ve spolupráci s ní Vám přináším čtvrtý příběh občana podvedeného firmou PROLUX. 

Paní Salačová prodávala pozemek a nabídku prodeje umístila na bezplatný realitní server. Během pár dní se jí ozvala operátorka PROLUXU a ačkoli paní Salačová původně nechtěla s RK jednat, byla přemluvena ke schůzce s makléřem. Na dojednané schůzce ji pak makléř ujistil, jako ve všech případech týkajících se PROLUXU, že v žádném případě neusiluje o exkluzivitu a že má hromady zájemců. Paní Salačová jeho slovům uvěřila a smlouvu v dobré víře, bez čtení drobného písma a v časové tísni, kterou makléř předstíral, podepsala.

Jak už je to ovšem u PROLUXU zvykem, nebyl paní Salačové nikdy žádný zájemce doporučen a tak tedy svoji nemovitost nakonec prodala svépomocí.

PROLUX ovšem nezahálel a vzhledem k tomu, že jednou z mála činností, kterým se opravdu důkladně věnuje, je číhání na Katastru nemovitostí. Paní Salačová pár dnů po přepsání majitele dostala od PROLUXU Zálohový list na částku 113 357 Kč.

Takové jednání si ovšem paní Salačová nechtěla nechat líbit, a tak se obrátila na naše sdružení a společně jsme sepsali Žalobu na určení neplatnosti smlouvy. Teprve později jsme zjistili, že takové žaloby obvykle nemívají úspěch a byli jsme ze strany právníků varováni, že si naběhneme na úhradu nákladů protistrany z důvodu nedostatku naléhavosti právního zájmu.

Neuvěřitelné se ovšem stalo skutečností a paní soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 1 Mgr. Andrea Grycová rozhodla, že smlouva je neplatná!

Stejné štěstí ovšem nemělo několik jiných poškozených klientů, kteří si podáním Žaloby na určení neplatnosti smlouvy s PROLUXEM naběhli na opravdu veliké problémy.

Jako kupříkladu paní Řezáčová, která potřebovala prodat byt v Plzni a naběhla si rovněž na PROLUX. Dne 22. 6. 2010 podepsala tedy paní Alena Řezáčová smlouvu s PROLUXEM a to na 2 měsíce!!!! Což stvrdil makléř ve smlouvě svým podpisem. Standardně má PROLUX smlouvy na 12 měsíců!

Dne 24. 6. 2010 tedy 2 dny po podpisu zaslala paní Řezáčová Proluxu žádost o neprodloužení smlouvy, neboť nechtěla, aby se po dvou měsících její smlouva o dalších 12 prodloužila.

Ze strany Proluxu nepřišla žádná reakce, což bylo paní Řezáčovou považováno za souhlas. 

3. 11. 2010 paní Řezáčová nicméně urgovala svou výpověď ze smlouvy.

Až na tento druhý dopis, dostala od Proluxu odpověď ze 17. 11.2010, ve kterém bylo Proluxem paní Řezáčové sděleno, že vzhledem k tomu, že Smlouva nebyla vypovězena s dostatečným dvouměsíčním předstihem, byla automaticky prodloužena na dalších 12 měsíců.

Aby paní Řezáčová tento požadavek splnila, bývala by musela vypovědět smlouvu dříve, než ji podepsala!!!! Což je pochopitelně absurdní!

V té samé době paní Řezáčová během listopadu již nemovitost sama bez jakékoli součinnosti Proluxu prodala.

Na to jí PROLUX poslal zálohový list a výzvu k úhradě na 97 920 Kč. S pohrůžkou soudního vymáhání částky.

Paní Řezáčová platbu odmítla s tím, že smluvní vztah s Proluxem považovala za ukončený a podala k obvodnímu soudu Žalobu na určení neplatnosti smlouvy, kterou si sepsala sama bez právního zastoupení, neboť věc považovala za naprosto zřejmou.

Dne 8. 6. 2011 proběhlo soudní jednání, ve kterém soudkyně Mgr. Jana Jurečková žalobu paní Řezáčové zamítla pro nedostatek důvodu naléhavosti právního zájmu!

Ačkoli žalobkyně předložila důkazy o tom, že od r.. 2004 žije ze starobního důchodu ve výši 10 338 Kč, soudkyně přesto k těmto okolnostem nepřihlédla, nepoužila tedy §150 o.s.ř. a určila žalobkyni, že má uhradit náklady v plné výši požadované žalovaným tedy 17 618 Kč.

Paní Řezáčová tedy tuto částku ve stanovené lhůtě uhradila a neodvolala se ani do nákladů, neboť se obávala, že by při neúspěchu nebyla schopna náklady dále hradit.

Tím ale trápení paní Řezáčové neskončilo, neboť 11. 6. 2012 z ničeho nic po roce obdržela Usnesení soudu s tím, že právní zástupce PROLUXU JUDr. Dušan Rendl se odvolal a požadoval navýšení nákladů o další částku ve výši 28 584 Kč a soud mu vyhověl s tím, že

"tvrzení žalobkyně o údajném nepoctivém jednání žalovaného vůči její osobě je toliko v rovině jejího přesvědčení" 

Světlana Glaserová

Sdílení

NEJČTENĚJŠÍ

Nabídli mi Babiše za 200 000 EUR, odmítl jsem

Dostal jsem e-mailem velmi zajímavou „ponuku“ od nejmenovaného pána ze Slovenska. Ten mi nabídl ke koupi ...

Okamura: Pospíšil se mi kvůli exekutorům vysmíval. Až pak jsem se dozvěděl, s kým kamarádí

Na politické debatě s občany v pražských Bohnicích se v pondělí večer představil předseda Hnutí Úsvit ...

V médiích

Klasnová nemohla nereagovat na manipulaci ze strany iDNES

Babišova MF Dnes v dnešním vydání píše, že hlasování o rozpuštění sněmovny se přesouvá z pátku 16.8. ...

Deník.cz: Bárta v Turnově odměněn potleskem za snahu R-35

Bezpochyby nejočekávanějším bodem programu čtvrtečního zastupitelstva bylo vystoupení poslance Parlamentu ...

Kde se píše o VV 17. kvěna

Deník Víta Bárty

Komise k D47 jako prubířský kámen: Protikorupčníci natřeli veřejně Birkeho a Sobotka mlčí

Jako bývalý ministr dopravy se zájmem sleduji, jak se iniciativy „Vraťte nám stát!“ a „Veřejnost proti ...

Ťok, Ťok: Taky si ťokáte na čelo? Babiš se musel zbláznit

Když jsem se dnes z novinářské fleše dozvěděl, že Antonín Prachař na postu ministra doprav končí, řekl ...

Za nárůst dluhu poděkujte Prachařovi s Babišem. Ze státního rozmazlují stavitele

Ministr dopravy Antonín Prachař ve včerejších zprávách ČT uvedl, že se nebojí, že by pro svůj resort ...

Na začátek stránky