Chcete si přivydělat? Tak zaplaťte!

17.08.2012
Chcete si přivydělat? Tak zaplaťte!

Firma Bezreklamky láká lidi z celé republiky na údajnou možnost výdělku "až 5000,- Kč měsíčně" tím, že dáte své auto či plot k dispozici někomu, kdo tento objekt polepí svou reklamou. Na první pohled zajímavé - dokud však nezjistíte, že jde o sofistikovanou past, v níž jediný, kdo bude platit, budete vy. Proti této firmě bojuje a poškozeným dlouhodobě pomáhá Občanské sdružení Společná obrana, které jsem se rozhodl v jejich aktivitách podpořit. Ve spolupráci s ním Vám přináším další příběh občanů oklamaných podvodnou firmou.

Paní Jindříšková našla za stěračem svého auta lístek s lákavě znějící nabídkou, aby vydělávala měsíčně až 5 tisíc korun tím, že dá své auto k dispozici pro nalepení něčí reklamy. Zavolala tedy na uvedené telefonní číslo a domluvila si schůzku. Slečna z firmy Bezreklamky, se kterou paní Jindříšková hovořila, byla velmi příjemná - vyptala se na to, kde auto všude jezdí, kolik najezdí týdně a měsíčně kilometrů a kde obvykle přes den stojí zaparkované. Vše spolu vyplnily do zeleného formuláře. Slečna z firmy chvilku něco kontrolovala v počítači, potom se odběhla poradit k vedlejšímu stolku a nakonec paní Jindříškové oznámila, že se jim její auto moc líbí a že by pro ni určitě měli několik konkrétních nabídek. Do pár dnů se jí prý někdo ozve. Paní Jindříšková na základě toho podepsala těm milým a usměvavým lidem dotyčný formulář a spokojeně odešla domů.

Když se do pár dnů ani týdnů nikdo z firmy neozval, říkala si, že trpělivost přináší růže a čekala dál. Za několik měsíců jí to už ale bylo divné, a tak do firmy znovu zavolala. Dozvěděla se, že je její auto zařazeno v katalogu a jen čeká na toho nejvhodnějšího zájemce. Paní Jindříšková také dostala instrukce, kde má auto na onom firemním webu hledat. Když web otevřela, pochopila, že zřejmě sedla na lep nepoctivcům - nepřehledný katalog v podstatě anonymních poskytovatelů různých reklamních ploch (převážně automobilů) bez možnosti jejich bližší identifikace. Bylo docela jasné, že tohle nikdy nebylo reálně míněno jako služba, o kterou měla paní Jindříšková zájem. Větší pravděpodobnost, že si mého auta jako reklamní plochy někdo všimne bude, když půjde náhodou okolo než přes tenhle web, řekla si paní Jindříšková a smlouvu vypověděla.

Jaké bylo však její překvapení, když vzápětí dorazila výzva k zaplacení nemalé částky na další rok. Znovu do firmy volala a trvala na tom, že o žádnou další spolupráci zájem nemá, protože měla zato, že uzavírá úplně jinou smlouvu. Arogantní hlas v telefonu jí oznámil, že pokud nezaplatí, budou to z ní vymáhat soudně a i s poplatky za exekuci jí to vyjde náramně draho. Ale paní Jindříšková trvala na svém - nic platit nebude, protože službu, kterou sjednala, fakticky nedostala. Přišlo ještě pár upomínek a výzev a potom klid. Byl to však onen pověstný klid před bouří.

Jednoho pozdního zimního večera zazvonil paní Jindříškové telefon. Na druhém konci se ozval tehdejší předseda Občanského sdružení Společná obrana David Ondrejkovič a ptal se, zda měla paní Jindříšková někdy problém s firmou Bezreklamky nebo s jejím dvojčetem UP Promotion. Když mu potvrdila, že ano, dozvěděla se překvapivou novinu: následující den proběhne před Okresním soudem v Benešově 23 soudních řízení v jediném jednacím dni - na každé má soudce Jiří Nekola vyčleněno pouhých 10 minut. Paní Jindříšková je jednou z žalovaných a žalobcem je firma UP Promotion - firemní dvojče Bezreklamky se stejným majitelem a jednatelem - MUDr. Filipem Brodanem. Jak je to možné? Paní Jindříšková přeci bydlí na Šumavě a žádnou poštu nikdy od Okresního soudu v Benešově nedostala? David Ondrejkovič jí sdělil, že toto podezřelé ztrácení pošty od soudu v Benešově už řeší Policie, ale v každém případě je nutné, aby paní Jindříšková okamžitě napsala k soudu své vyjádření a snažila se ho tam všemi prostředky dostat dříve, než soudní jednání začne. Paní Jindříšková doplnila svými osobními údaji předlohu, kterou jí David Ondrejkovič okamžitě poslal mailem a odeslala ji taktéž mailem k Okresnímu soudu do Benešova. Hned ráno ještě pro jistotu to samé k soudu odfaxovala z pošty a telefonicky si nechala potvrdit, že tam dokument dorazil. Pak už nezbývalo než čekat.

Odpoledne jí David Ondrejkovič znovu volal a oznámil jí, že soud v Benešově na základě jejího vyjádření vyslovil svou místní nepříslušnost a věc postoupil k soudu do okresu, kde paní Jindříšková skutečně bydlí. Tím pádem je dostatek času na kvalitní přípravu obrany ve spolupráci s jinými - stejně poškozenými klienty firmy Bezreklamky, kteří ochotně dosvědčí, že tato podvodná firma využila jejich omylu stejným způsobem jako u paní Jindříškové. Každému soudu tak musí být jasné, že TOLIK lidí NEMOHLO udělat nezávisle na sobě v průběhu několika let úplně stejnou chybu, pokud by to nebylo přímým ÚMYSLEM firmy Bezreklamky. Přesně na tomto argumentu v nedávných dnech firma Bezreklamky prohrála úplně stejný spor před Okresním soudem v Ostravě.

 David Ondrejkovič

Sdílení

NEJČTENĚJŠÍ

Nabídli mi Babiše za 200 000 EUR, odmítl jsem

Dostal jsem e-mailem velmi zajímavou „ponuku“ od nejmenovaného pána ze Slovenska. Ten mi nabídl ke koupi ...

Okamura: Pospíšil se mi kvůli exekutorům vysmíval. Až pak jsem se dozvěděl, s kým kamarádí

Na politické debatě s občany v pražských Bohnicích se v pondělí večer představil předseda Hnutí Úsvit ...

V médiích

Klasnová nemohla nereagovat na manipulaci ze strany iDNES

Babišova MF Dnes v dnešním vydání píše, že hlasování o rozpuštění sněmovny se přesouvá z pátku 16.8. ...

Deník.cz: Bárta v Turnově odměněn potleskem za snahu R-35

Bezpochyby nejočekávanějším bodem programu čtvrtečního zastupitelstva bylo vystoupení poslance Parlamentu ...

Kde se píše o VV 17. kvěna

Deník Víta Bárty

Komise k D47 jako prubířský kámen: Protikorupčníci natřeli veřejně Birkeho a Sobotka mlčí

Jako bývalý ministr dopravy se zájmem sleduji, jak se iniciativy „Vraťte nám stát!“ a „Veřejnost proti ...

Ťok, Ťok: Taky si ťokáte na čelo? Babiš se musel zbláznit

Když jsem se dnes z novinářské fleše dozvěděl, že Antonín Prachař na postu ministra doprav končí, řekl ...

Za nárůst dluhu poděkujte Prachařovi s Babišem. Ze státního rozmazlují stavitele

Ministr dopravy Antonín Prachař ve včerejších zprávách ČT uvedl, že se nebojí, že by pro svůj resort ...

Na začátek stránky