Pavljuk Sergej: Euro-zvěrstvo v číslech

26.08.2012

496,5 miliard EUR doposud stála záchrana evropského bankovně-byrokratického socialismu. To je přibližně 12 661 miliard korun. To je více než 10 krát roční rozpočet celé naší země. Nebo se to také dá vyjádřit jako 120,5 násobek deficitu státního rozpočtu ČR pro rok 2012.

Který je ostatně také ohromný. 427 miliard EUR je odhadována částka, jež by musela být vynaložená vládami EU27 na záchranu evropských bank do konce tohoto kalendářního roku v případě pokračování současných negativních trendů. Nakolik je pravděpodobný zvrat současných trendů a náhlé ozdravení evropských bank – posuďte sami. Nakolik lze současný finanční požár zvrátit přisypáváním peněz do již dnes zcela zvráceného a novými regulacemi ještě více zničeného systému – posuďte sami. 8,4% je podíl špatných úvěrů ve španělských bankách podle údajů platných pro březen 2012. V roce 2010 to bylo ještě 5,8%.

A v roce 2008 dnes již natolik směšných 3,3%. Připomínám, že to vše je pravdou i přes čtyři roky tak zvaných protikrizových opatření. 24,3% je nezaměstnanost ve Španělsku, 21,9% v Řecku, 15,2% v Portugalsku. Přirozené míry nezaměstnanosti jsou pro jednotlivé země EU odhadovaný různě, obecně však lze tvrdit, že jakákoliv nezaměstnanost nad 5-6% je příznakem vážných strukturálních potíží hospodářství a jakákoliv hodnota nad 15% je již zjevným příznakem neodvratné ekonomické katastrofy. 350 miliard korun by mohla ČR ročně přispět na fungování těchto evropských „záchranných mechanismů“.

A to kvůli nově (díky mediálně cloně téměř tajně) přijaté smlouvě ESM a po plánovaném přijetí eura. Další desítky miliard korun již dnes platíme na záchranu tohoto euro-šílenství v rámci neprůhledného a rozkrádaného EU rozpočtu a půjček skrz Mezinárodní měnový fond. Třeba v rámci posledního lednového „gesta“ jsme MMF poslali 38 miliard korun. Pro srovnání, to je letošní roční rozpočet celého ministerstva dopravy.

17 dní by dokázal roční státní rozpočet ČR udržovat EU od krachu. Státní rozpočet ČR pro rok 2012 činí přibližně 1 190 miliard korun – děleno 70 miliardami korun, kterými se za první čtvrtletí tohoto roku průměrně denně zadlužují země EU - rovná se 17 dní.  10 zemí EU již dnes předložilo projekt vzniku Spojených států evropských, jež by pro nás znamenaly ještě větší integraci a solidaritu s již dnes naprosto zjevně krachující Evropou. Dvacet let po odchodu SSSR se nad ČR objevil nový socialistický přízrak, SSSE. Spojené socialistické státy Evropy. Zveřejněno se souhlasem autora.

Sdílení

NEJČTENĚJŠÍ

Nabídli mi Babiše za 200 000 EUR, odmítl jsem

Dostal jsem e-mailem velmi zajímavou „ponuku“ od nejmenovaného pána ze Slovenska. Ten mi nabídl ke koupi ...

Okamura: Pospíšil se mi kvůli exekutorům vysmíval. Až pak jsem se dozvěděl, s kým kamarádí

Na politické debatě s občany v pražských Bohnicích se v pondělí večer představil předseda Hnutí Úsvit ...

V médiích

Klasnová nemohla nereagovat na manipulaci ze strany iDNES

Babišova MF Dnes v dnešním vydání píše, že hlasování o rozpuštění sněmovny se přesouvá z pátku 16.8. ...

Deník.cz: Bárta v Turnově odměněn potleskem za snahu R-35

Bezpochyby nejočekávanějším bodem programu čtvrtečního zastupitelstva bylo vystoupení poslance Parlamentu ...

Kde se píše o VV 17. kvěna

Deník Víta Bárty

Komise k D47 jako prubířský kámen: Protikorupčníci natřeli veřejně Birkeho a Sobotka mlčí

Jako bývalý ministr dopravy se zájmem sleduji, jak se iniciativy „Vraťte nám stát!“ a „Veřejnost proti ...

Ťok, Ťok: Taky si ťokáte na čelo? Babiš se musel zbláznit

Když jsem se dnes z novinářské fleše dozvěděl, že Antonín Prachař na postu ministra doprav končí, řekl ...

Za nárůst dluhu poděkujte Prachařovi s Babišem. Ze státního rozmazlují stavitele

Ministr dopravy Antonín Prachař ve včerejších zprávách ČT uvedl, že se nebojí, že by pro svůj resort ...

Na začátek stránky