Jak podvádí firma Bezreklamky? Příběh II.

27.08.2012
Jak podvádí firma Bezreklamky? Příběh II.

Firma Bezreklamky láká lidi z celé republiky na údajnou možnost výdělku "až 5000,- Kč měsíčně" tím, že dáte své auto či plot k dispozici někomu, kdo tento objekt polepí svou reklamou. Na první pohled zajímavé - dokud však nezjistíte, že jde o sofistikovanou past, v níž jediný, kdo bude platit, budete vy. Proti této firmě bojuje a poškozeným dlouhodobě pomáhá Občanské sdružení Společná obrana, které jsem se rozhodl v jejich aktivitách podpořit. Ve spolupráci s ním Vám přináším další příběh občanů oklamaných podvodnou firmou.

Paní Suchomelová z Dolních Studének na Šumpersku zaslechla na Rádiu Impuls reklamu, že lze pronájmem svého plotu či auta jako reklamní plochy vydělat až 5000,- Kč měsíčně. Neváhala a zavolala na uvedené telefonní číslo s nabídkou svého plotu u silnice, kde jí však pouze slíbili, že se jí během pár dnů ozvou.

Po několika málo dnech skutečně zazvonil telefon a na druhé straně se ozval velmi zdvořilý hlas člověka, který se představil jako Petr Šíma ze společnosti Bezreklamky. Hned v úvodu paní Suchomelovou upozornil, že hovor je nahráván. V průběhu následujících 20 minut spolu paní Suchomelová a Petr Šíma probrali snad všechno možné co se plotu u domu paní Suchomelové týká. Hovor byl velmi špatně slyšitelný a hlas operátora se ztrácel. Paní Suchomelová z obsahu hovoru pochopila, že se jedná o velmi podrobnou oboustrannou informaci nutnou k následnému uzavření smlouvy. Na konci telefonátu tedy paní Suchomelová výslovně požádala Petra Šímu o zaslání podrobnějších informací k tomu, aby mohla smlouvu skutečně uzavřít.

Jaké bylo však překvapení hlavní aktérky tohoto příběhu, když po dalších několika dnech dorazila obálka s tím, že smlouva již byla uzavřena během onoho telefonátu a paní Suchomelová má okamžitě zaplatit 3390,- Kč za pouhé pasivní vystavení informace o jejím plotu na nějakém těžko dohledatelném a prakticky neviditelném internetovém serveru. Zavolala tedy znovu do společnosti Bezreklamky, kde se jí tentokrát místo zdvořilého Petra Šímy ozval arogantní hlas, který jí hned po prvních slovech zahrnul výhrůžkami, co všechno se s ní stane, pokud okamžitě nezaplatí. Na její námitku, že hovor byl přeci pouhou nezávaznou informací, se dozvěděla, že z nahrávky onoho hovoru je zcela zřejmý její souhlas s okamžitým uzavřením smlouvy. Pořádala tedy o zaslání nahrávky předmětného hovoru mailem a nestačila se divit: V průběhu hovoru byl opravdu zřetelně slyšitelný její souhlas s uzavřením smlouvy již v té chvíli.

Paní Suchomelové ale na celé věci něco nesedělo - přeci věděla, co říká a je si více než jista, že takto ten hovor v oné chvíli opravdu nevyzněl. Sedla tedy k internetu a začala pátrat. Přes Facebook nalezla Občanské sdružení Společná obrana, jehož tehdejší předseda David Ondrejkovič jí potvrdil, že úplně stejný problém s touto firmou mají tisíce lidí a že tedy není logické, aby tolik lidí nezávisle na sobě udělalo úplně stejnou chybu, pokud by to nebylo od počátku úmyslem firmy Bezreklamky a jejího majitele a jednatele MUDr. Filipa Brodana. Paní Suchomelová poslala Davidu Ondrejkovičovi předmětnou nahrávku. Ten si ji poslechl pečlivě od počátku do konce a učinil očekávaný závěr: Nahrávka byla po ukončení hovoru elektronicky sestříhána. Paní Suchomelová totiž ve druhé polovině nahrávky - daleko za oním "kritickým místem", v němž měla vyjádřit svůj souhlas se smlouvou, odpovídala náhle s velkým předstihem na otázky, které operátor pokládal až později. Celý hovor byl doprovázen skokovými změnami hlasitosti jak hovoru, tak i pozadí a ačkoli kvalita hovoru byla otřesná, je záznam tohoto hovoru naprosto čistý - nekvalitní signál by se na nahrávce musel projevit.

Paní Suchomelová tedy stejně jako stovky jiných obětí této podvodné firmy sepsala a odeslala firmě doporučený dopis s dodejkou, ve kterém písemně odmítla platnost smlouvy z důvodu omylu, o kterém druhá strana musela vědět a nyní čeká, zda podvodné firmě Bezreklamky bude stát zato ji žalovat - v takovém případě je připravena se v součinnosti s Občanským sdružením Společná obrana bránit.

David Ondrejkovič

Sdílení

NEJČTENĚJŠÍ

Nabídli mi Babiše za 200 000 EUR, odmítl jsem

Dostal jsem e-mailem velmi zajímavou „ponuku“ od nejmenovaného pána ze Slovenska. Ten mi nabídl ke koupi ...

Okamura: Pospíšil se mi kvůli exekutorům vysmíval. Až pak jsem se dozvěděl, s kým kamarádí

Na politické debatě s občany v pražských Bohnicích se v pondělí večer představil předseda Hnutí Úsvit ...

V médiích

Klasnová nemohla nereagovat na manipulaci ze strany iDNES

Babišova MF Dnes v dnešním vydání píše, že hlasování o rozpuštění sněmovny se přesouvá z pátku 16.8. ...

Deník.cz: Bárta v Turnově odměněn potleskem za snahu R-35

Bezpochyby nejočekávanějším bodem programu čtvrtečního zastupitelstva bylo vystoupení poslance Parlamentu ...

Kde se píše o VV 17. kvěna

Deník Víta Bárty

Komise k D47 jako prubířský kámen: Protikorupčníci natřeli veřejně Birkeho a Sobotka mlčí

Jako bývalý ministr dopravy se zájmem sleduji, jak se iniciativy „Vraťte nám stát!“ a „Veřejnost proti ...

Ťok, Ťok: Taky si ťokáte na čelo? Babiš se musel zbláznit

Když jsem se dnes z novinářské fleše dozvěděl, že Antonín Prachař na postu ministra doprav končí, řekl ...

Za nárůst dluhu poděkujte Prachařovi s Babišem. Ze státního rozmazlují stavitele

Ministr dopravy Antonín Prachař ve včerejších zprávách ČT uvedl, že se nebojí, že by pro svůj resort ...

Na začátek stránky