Mobilizujeme. Náplň vaší práce: Boj proti podvodníkům. Přidej se k nám!

19.09.2012
Mobilizujeme. Náplň vaší práce: Boj proti podvodníkům. Přidej se k nám!

Taky Vás už štve, že ať si otevřete internet nebo zapnete televizi či rádio denně na vás ze všech stran útočí titulky . „Pozor na podvodníky z firmy...“, „Podvodník okradl důchodce...“ „Podvodníci si vymysleli novou fintu, jak vylákat z lidí peníze...“ a podobně?

 Nemusíte jen sedět u piva a nadávat, že tamti nahoře pro vás nic neudělají.

 S námi máte možnost začít se aktivně podílet na potírání tohoto nešvaru, který se v posledních letech v naší zemi v takto nebývalé míře rozmohl.

 Vzhledem k tomu, že stávající systém naší práce se velmi osvědčil. Ve vší skromnosti se můžeme  pochlubit výsledky, které v mnohém předčí i výsledky leckterých státem mohutně podporovaných občanských sdružení. Máme kupříkladu úspěchy v podobě mnoha vyhraných soudních sporů iniciovaných podvodnými firmami. Dále jsme byli do jisté míry úspěšní i co se týče úpravy zákonů směrem k účinnější ochraně spotřebitelů- kupříkladu umravnění rozhodčích doložek ve spotřebitelských smlouvách. A v neposlední řadě si můžeme připsat k dobru i jisté zásluhy na usvědčení a pokutování podvodníků ze strany ČOI.

Související: Další vykutálená firmička. V drobném písmu pod čarou se skrývá ďábel 

 

Čím více se ovšem této problematice věnujeme, tím více zjišťujeme, že té práce neubývá, ale právě naopak. Přibývají nám denně zprávy o dalších a dalších podvodných firmách a abychom tento nápor zvládli, rozhodli jsme se tedy, že je na čase naše řady aktivních bojovníků rozšířit.

Nabízíme tedy tímto všem poctivým a aktivním lidem z celého území ČR možnost spolupráce s našim sdružením na realizaci našeho projektu, který jsme nazvali 4P. Prozatím by se jednalo o spolupráci dobrovolnou a bezúplatnou s možností pozdějšího postupu a přechodu k poradenské činnosti jako činnosti výdělečné. Toto by záleželo na množství financí, které by se nám podařilo pro naše sdružení získat.

 Pro nové adepty do funkce poradce proti podvodníkům připravujeme několikadenní školení. Termín a místo školení bude upřesněno v závislosti na množství přihlášených zájemců.

 Své přihlášky zasílejte tedy prosím na mailovou adresu:

 Stačí, když napíšete: Mám zájem stát se poradcem proti podvodníkům. K tomu napište Vaši fyzickou adresu a tel. Číslo. Jakmile bude dostatek přihlášených, budete mailem informováni o termínu a místu školení. Školení je pro Vás zdarma.

 Na Vaše přihlášky a zejména na osobní setkání s Vámi se těší

výbor Občanského sdružení Společná Obrana

 

Něco z historie Společné obrany

Občanské sdružení Společná Obrana vzniklo sloučením tří občanských sdružení a to původního o.s. Společná obrana s předsedou Mgr.Davidem Ondrejkovičem, o.s. Antibezreklamky s předsedou Matějem Loudou a o.s. Stop trestuhodným obchodním praktikám-STOP, založené nynější předsedkyní Světlanou Glaserovou před dvěma lety na pomoc klientům poškozeným společností PROLUX Consulting Int.s.r.o.

Všechna tato tři sdružení vznikla původně nezávisle na sobě, jako jakási spontánní domobrana před podvodnými obchodními praktikami různých podnikatelských subjektů.

Za všechny mohu jmenovat mediálně dobře známou společnost PROLUX ConsultingInt.s.r.o., dále kupříkladu EO Servis s.r.o. a Bezreklamky s.r.o. se kterými má naše nynější sdružení nejbohatší zkušenosti.

Blacklist nepoctivých naleznete zde 

 

A ještě pár slov k projektu 4P, který nyní startujeme společně s poslancem Vítem Bártou.

Projekt   „Společná obrana-4P“  by měl v zásadě naplnit tyto 4 body

P1 – POMOC  -

Poskytovat kvalitní a účinnou právní a psychologickou pomoc v případě, že občan již byl podvodníky napaden.  Psychologická pomoc bývá bezprostředně po napadení podvodníky leckdy ještě důležitější, než pomoc právní. Lidé, kteří zjistí, že podepsali v omylu smlouvu, která obsahuje ujednání, k jakým by se byli nikdy v životě nebyli tito lidé zavázali, nebýt sociotechnické manipulace ze strany podvodníků, se cítí podobně jako oběť loupežného přepadení a trpí všeobecně příznaky posttraumatického syndromu.  Lidé bývají zmateni, plačtiví, jejich sebevědomí v důsledku kroku, který si vyčítají, rapidně klesne a nejsou schopni objektivně posoudit situaci. V tomto nelehkém okamžiku člověka velmi uklidní zjištění, že v tom není sám, že existují lidé, kteří vědí, jak lze danou situaci řešit a hlavně jsou ochotni si s člověkem v klidu o této situaci pohovořit.

Právní pomoc pak spočívá v posouzení té konkrétní situace právníkem a v případě, že se jedná o běžný problém a postup proti takovému problému má již naše sdružení vypracován, pak nabídneme občanovi zdarma příslušné vzory různých Odstoupení od smlouvy, Deklarací neplatnosti smlouvy a jiných písemností. V případě, že je třeba zvolit nestandardní postup, vypracuje pak náš právník příslušný dokument pro klienta „na míru“.

 Pokud se na naše sdružení obrátí občan, který je již v jednání s podvodnou firmou dále. Firma již kupříkladu pomocí rozhodčího soudu, či Platebního rozkazu požaduje finanční plnění, pak jsme schopni vypracovat pro tyto klienty Odpor proti platebnímu rozkazu, Žalobu na neplatnost rozhodčí smlouvy a podobně.

Tyto dokumenty vypracováváme pro klienty zdarma z toho důvodu, že zejména při bagatelních sporech má klient často tendenci svůj spor vzdát, aby soudní náklady nakonec nepřevýšily souzenou částku. Na toto ovšem podvodníci právě spoléhají a proto je jejich úspěšnost nekalých obchodních praktik tak vysoká. Tím že usnadníme občanům přístup k právu, zamezíme v podstatě podnikání založenému na generování umělých pohledávek. Neboť se při větším počtu prohraných sporů již nebude podvodníkům takové podnikání vyplácet.

P2 - PREVENCE

Vyhledávat aktivně na internetu diskuse týkající se jednotlivých podvodných firem a vkládat do nich odkazy na naše stránky Společná obrana.

Spolupracovat s médii. Upozorňovat investigativní novináře na nekalé obchodní praktiky jednotlivých firem. Upozorňovat novináře na obzvlášť nemravné jednání podvodníků vůči konkrétním osobám. Sjednávat schůzky s těmito lidmi a přesvědčovat je, aby se nebáli promluvit o svých problémech před veřejností. Upozorňovat média na probíhající soudní spory, zejména na spory o Hromadných negatorních žalobách.

Dbát o osvětu občanů a zvýšení jejich právního povědomí formou přednášek i odlehčenější formou osvětových divadelních představení doplněných diskusí. Vzhledem k tomu, že mnoho aktivních členů našeho sdružení pochází ze všech koutů republiky, není problém zajistit místa pro konání těchto akcí zdarma ve vesnických kulturních střediscích, kinosálech, hospodách a podobně.

P3 – PROSAZOVÁNÍ PRÁVA

Uplatňovat vůči podvodným firmám Žaloby o zdržení se protiprávního jednání. Prosazovat legislativní změny jednak formou peticí a poukazováním na díry v zákonech seznamovat s problémy širší veřejnost prostřednictvím médií a zároveň se účastnit jednání se zákonodárci a předkládat zákonodárcům vlastní návrhy na změny v zákonech pro lepší ochranu spotřebitelů.

P4 - POTRESTÁNÍ PODVODNÍKŮ

Pomáhat poškozeným občanům s podáním trestních oznámení. Jednat s orgány činnými v trestním řízení, dodávat orgánům činným v trestním řízení důkazné materiály. Účastnit se svědecky soudních jednání proti podvodníkům. Upozorňovat Českou Obchodní Inspekcí na jednotlivé nepoctivé firmy a napomáhat jí usvědčovat podvodníky.

 Aby se tento náš projekt co nejvíce rozšířil, rádi bychom tedy přizvali ke spolupráci co nejvíce dobrovolníků. Čím více nás bude, tím menší prostor budou mít v naší zemi podnikaví nepoctivci-tedy podvodníci.

 

Světlana GlaserováSdílení

NEJČTENĚJŠÍ

Nabídli mi Babiše za 200 000 EUR, odmítl jsem

Dostal jsem e-mailem velmi zajímavou „ponuku“ od nejmenovaného pána ze Slovenska. Ten mi nabídl ke koupi ...

Okamura: Pospíšil se mi kvůli exekutorům vysmíval. Až pak jsem se dozvěděl, s kým kamarádí

Na politické debatě s občany v pražských Bohnicích se v pondělí večer představil předseda Hnutí Úsvit ...

V médiích

Klasnová nemohla nereagovat na manipulaci ze strany iDNES

Babišova MF Dnes v dnešním vydání píše, že hlasování o rozpuštění sněmovny se přesouvá z pátku 16.8. ...

Deník.cz: Bárta v Turnově odměněn potleskem za snahu R-35

Bezpochyby nejočekávanějším bodem programu čtvrtečního zastupitelstva bylo vystoupení poslance Parlamentu ...

Kde se píše o VV 17. kvěna

Deník Víta Bárty

Komise k D47 jako prubířský kámen: Protikorupčníci natřeli veřejně Birkeho a Sobotka mlčí

Jako bývalý ministr dopravy se zájmem sleduji, jak se iniciativy „Vraťte nám stát!“ a „Veřejnost proti ...

Ťok, Ťok: Taky si ťokáte na čelo? Babiš se musel zbláznit

Když jsem se dnes z novinářské fleše dozvěděl, že Antonín Prachař na postu ministra doprav končí, řekl ...

Za nárůst dluhu poděkujte Prachařovi s Babišem. Ze státního rozmazlují stavitele

Ministr dopravy Antonín Prachař ve včerejších zprávách ČT uvedl, že se nebojí, že by pro svůj resort ...

Na začátek stránky