Další vykutálená firmička. V drobném písmu pod čarou se skrývá ďábel

17.09.2012
Další vykutálená firmička. V drobném písmu pod čarou se skrývá ďábel

V následujících několika článcích na chvíli opustíme konkrétní příběhy (které se opakují pořád dokola, pouze s různými jmény tisícovek obětí) a budeme popisovat praktiky konkrétních nepoctivých firem, jejíž seznam naleznete na konci tohoto čánku. 

Firma RES Online s.r.o., která vznikla jako dvojče původního EO Servisu s.r.o. (který podvádí drobné české podnikatele od roku 2007), působí v Brně od konce roku 2011. Podobu svých pastí prakticky nemění a stejně jako u všech ostatních podvodných subjektů vypovídají i všichni zákazníci této firmy v naprosté shodě, že smlouvu s tímto subjektem uzavřeli neúmyslně a v omylu.

Jednatelem firmy je Lukáš Jurenka z Břeclavi. Dále jsou ve firmě dva společníci - soudně trestaný Michael Kojdl, ukrytý za tzv. mrtvou schránku z daňového ráje s názvem M5 consulting LLC a Ing. Petr Dohnal, známý svému okolí též pod samolibou přezdívkou "The Saint", ukrytý za mrtvou schránku IPD investments LLC, sídlící na totožné adrese jako "firma" jeho soudně trestaného společníka. Podle Občanského sdružení Společná obrana je právě Petr Dohnal hlavním organizátorem celého podvodného systému.

RES Online rozesílá začínajícím živnostníkům formulář nápadně se podobající běžným statistickým formulářům, které začínající podnikatelé musí povinně vyplňovat. Na formuláři je zvýrazněn požadavek na vyplnění či opravu údajů a vrácení vyplněné listiny, zároveň je přiložena odpovědní obálka. Skutečnost, že dotyčný formulář je svou podobou skutečně způsobilý uvést mnoho lidí v omyl potvrdil ve svém opakovaném varování i Český statistický úřad. Jak jedna z variant takovéhoto podvodného formuláře vypadá si můžete prohlédnout zde:

http://dl.dropbox.com/u/1875119/Klamav%C3%A9%20formul%C3%A1%C5%99e/RES%20online.pdf

Podpisem tohoto formuláře uzavřete smlouvu, kterou byste při skutečném, určitém a vážném projevu vůle rozhodně nikdy uzavřít nemohli - zavážete se totiž, že za uvedení názvu Vaší firmy drobným písem v prakticky neviditelném internetovém katalogu zaplatíte cca 73 tisíc korun!

Firma má ve svých obchodních podmínkách rozhodčí doložku. V jedné z jejích posledních variant má veškeré spory rozhodovat JUDr. Milena Vostalová z Brna, která vystupuje jménem soukromé obchodní společnosti se záměrně zavádějícím názvem "Národní centrum pro rozhodčí a mediační řízení s.r.o.". Spolumajitelem této soukromé obchodní společnosti, která již dle samotného názvu kupčí hlavně s exekučními tituly, je podle údajů z Obchodního rejstříku brněnský exekutor Mgr. Ing. Josef Cingroš - jde tedy v tomto případě o stejně přijatelné spojení, jako kdyby lékař spoluvlastnil pohřební službu.

Pokud jste již tento formulář náhodou omylem podepsali, nic neplaťte a na výzvy té firmy nijak nereagujte. Jediné co by jste měli udělat je napsat jim JEDINÝ doporučený dopis s dodejkou, ve kterém uvedete, že jste smlouvu uzavřeli v omylu, o kterém oni museli vědět a smlouvu tak považujete za neplatnou. Pokud si s vámi budou hrát na rozhodčí řízení, namítněte rozhodci písemně totéž - tedy že rozhodčí doložka nebyla z důvodu omylu platně uzavřena. Rozhodčí nález žalujte u soudu na zrušení.

Blacklist nepoctivých naleznete zde 

Sdílení

NEJČTENĚJŠÍ

Nabídli mi Babiše za 200 000 EUR, odmítl jsem

Dostal jsem e-mailem velmi zajímavou „ponuku“ od nejmenovaného pána ze Slovenska. Ten mi nabídl ke koupi ...

Okamura: Pospíšil se mi kvůli exekutorům vysmíval. Až pak jsem se dozvěděl, s kým kamarádí

Na politické debatě s občany v pražských Bohnicích se v pondělí večer představil předseda Hnutí Úsvit ...

V médiích

Klasnová nemohla nereagovat na manipulaci ze strany iDNES

Babišova MF Dnes v dnešním vydání píše, že hlasování o rozpuštění sněmovny se přesouvá z pátku 16.8. ...

Deník.cz: Bárta v Turnově odměněn potleskem za snahu R-35

Bezpochyby nejočekávanějším bodem programu čtvrtečního zastupitelstva bylo vystoupení poslance Parlamentu ...

Kde se píše o VV 17. kvěna

Deník Víta Bárty

Komise k D47 jako prubířský kámen: Protikorupčníci natřeli veřejně Birkeho a Sobotka mlčí

Jako bývalý ministr dopravy se zájmem sleduji, jak se iniciativy „Vraťte nám stát!“ a „Veřejnost proti ...

Ťok, Ťok: Taky si ťokáte na čelo? Babiš se musel zbláznit

Když jsem se dnes z novinářské fleše dozvěděl, že Antonín Prachař na postu ministra doprav končí, řekl ...

Za nárůst dluhu poděkujte Prachařovi s Babišem. Ze státního rozmazlují stavitele

Ministr dopravy Antonín Prachař ve včerejších zprávách ČT uvedl, že se nebojí, že by pro svůj resort ...

Na začátek stránky