Bárta pro Radio Česko: Podal jsem žalobu. Míří na Skansku

08.10.2012
Bárta pro Radio Česko: Podal jsem žalobu. Míří na Skansku

Nezařazený poslanec a bývalý ministr dopravy Vít Bárta splnil svou hrozbu. Poštou na státní zastupitelství poslal v minulém týdnu trestní oznámení na neznámého pachatele v souvislosti s výstavbou D1.

 

 

„Na pro mě v tuto chvíli neznámého pachatele. Je to oznámení dotýkající se společnosti Skanska a výstavby dálnice D1, především na úseku Kroměříž-východ-Říkovice. Jedná se o stavby, kde mám k dispozici z Ředitelství silnic a dálnic analýzu i posudek, který jasně říká, že společnost Skanska nejprve vyfakturovala odvezení a uskladnění zeminy a následně na jinou stavbu vyfakturovala dovezení zeminy. Je evidentní, že ona odvezená a na jinou stavbu přivezená zemina je toutéž zeminou, kterou pouze nikoliv uskladnila společnost Skanska, ale přestěhovala ji na jiný úsek silnice o kus dál," řekl Rádiu Česko poslanec Vít Bárta. 

Trestní oznámení se také dotýká technologie tzv. vápnění na úsecích dálnice, kde se vápnit nemělo, a tím vznikají opětně značné škody. To ale nebude jediný možný problém, který Bárta pro současného ministra dopravy Pavla Dobeše má. 

„Připravuji zásadní interpelaci na dálnici D8, kde se ukazuje, že mosty trpí stejným problémem jako nekvalitní dálnice D47. Obávám se, že na stavěné dálnice do Německa směrem na Berlín a D8 budeme mít stejné problémy - tak jako dnes musíme jezdit šedesátkou do Ostravy po D47," avizuje své kroky nezařazený poslanec. 

Vít Bárta, který je kvůli podplácení nepravomocně odsouzen, tvrdí, aby peníze na opravy nešly ze státní kasy, ale „aby ta zodpovědnost šla na vrub stavební lobby, která za ni objektivně může. Na D47 je obrovský problém v tom, že nejdříve René Poruba zjistil, proč se ta silnice hroutí, proč se po ní musí jezdit pomalu. Protože do slova a do písmene ta silnice do Ostravy stojí na odpadcích." 

Chci se očistit 

Bývalý ministr a šéf poslaneckého klubu je v současnosti bez funkcí, jen s veřejným cejchem korupčníka. Měl vůbec zapotřebí do politiky vstupovat? 

„Tuhle otázku si pokládám velmi často. Faktem je, že kdybych věděl, jak těžká ta bitva je, jak dalece se hraje zákeřně, tak bych se nad tím velmi výrazně zamyslel," přiznal v diskusním pořadu Studio Česko Vít Bárta. 

„Když si budujete 20 let svou usilovnou prací své jméno a pak na to jméno někdo na základě bezúročné půjčky jednomu poslanci a na základě naprosto vykonstruovaného článku bez důkazů hodí během jednoho jediného dne do slova a do písmene bahno do tváře, tak je zapotřebí to bahno z té tváře smýt a ukázat, kde je pravda," myslí si Bárta, který je připraven využít všech soudních možností i mimo území České republiky. 

Kužel je koněm ČSSD 

I když Vít Bárta oficiálně řídil v minulosti resort dopravy, spekulovalo se, že má pod palcem i ministerstvo vnitra. Velmi ostře kritizoval odvolání policejního prezidenta Petra Lessyho a jeho nahrazení Martinem Červíčkem, který je spojován s ODS. Podle Bárty vyvažuje jeho vliv ve vedení policejního prezidia pověřený náměstek pro vnější službu Tomáš Kužel. 

„Jsem přesvědčen, že pan Kužel, bývalý šéf jihomoravské policie, který je velmi blízký hejtmanovi Jihomoravského kraje Michalu Haškovi, je tím nositelem sociálnědemokratických zájmů ve vedení policie," uzavřel v diskusním pořadu Studio Česko poslanec Vít Bárta. 

 

čtěte také:

 

Sdílení

NEJČTENĚJŠÍ

Nabídli mi Babiše za 200 000 EUR, odmítl jsem

Dostal jsem e-mailem velmi zajímavou „ponuku“ od nejmenovaného pána ze Slovenska. Ten mi nabídl ke koupi ...

Okamura: Pospíšil se mi kvůli exekutorům vysmíval. Až pak jsem se dozvěděl, s kým kamarádí

Na politické debatě s občany v pražských Bohnicích se v pondělí večer představil předseda Hnutí Úsvit ...

V médiích

Klasnová nemohla nereagovat na manipulaci ze strany iDNES

Babišova MF Dnes v dnešním vydání píše, že hlasování o rozpuštění sněmovny se přesouvá z pátku 16.8. ...

Deník.cz: Bárta v Turnově odměněn potleskem za snahu R-35

Bezpochyby nejočekávanějším bodem programu čtvrtečního zastupitelstva bylo vystoupení poslance Parlamentu ...

Kde se píše o VV 17. kvěna

Deník Víta Bárty

Komise k D47 jako prubířský kámen: Protikorupčníci natřeli veřejně Birkeho a Sobotka mlčí

Jako bývalý ministr dopravy se zájmem sleduji, jak se iniciativy „Vraťte nám stát!“ a „Veřejnost proti ...

Ťok, Ťok: Taky si ťokáte na čelo? Babiš se musel zbláznit

Když jsem se dnes z novinářské fleše dozvěděl, že Antonín Prachař na postu ministra doprav končí, řekl ...

Za nárůst dluhu poděkujte Prachařovi s Babišem. Ze státního rozmazlují stavitele

Ministr dopravy Antonín Prachař ve včerejších zprávách ČT uvedl, že se nebojí, že by pro svůj resort ...

Na začátek stránky