Bílá vrána Vít Bárta

27.12.2012
Bílá vrána Vít Bárta

Jsem velmi rád, že když ne oficiální sdělovací prostředky, tak alespoň blogeři si všimli mých vyjádření posledních dní, které jsem adresoval lobčanům kvůli počínání Josefa Dobeše a Karolíny Peake.

 

 

 


A  blogeři se spíše dojímali atmosférou Vánoc, než aby analyzovali příkladný počin jednoho z předních hráčů naší politické scény.Tu pozoruhodnou informaci jaksi „spláchly“ vánoční svátky. Noviny nevycházely a komentátoři ji ocenit nemohli.

Doktor Vít Bárta totiž veřejně převzal osobní zodpovědnost za dva bývalé členy strany, jíž byl zakladatelem a neformálním vůdcem - za Josefa Dobeše a Karolinu Peake. I když si mohl „umýt ruce“ nad jejich počínáním, neboť stranu zradili a opustili, neučinil tak. Jako otec zakladatel poctivě konstatoval, jak hluboce se v jejich charakterech mýlil, když je do VV přivedl. Řeknete – pozdní lítost? Nikoli, vzácná otevřenost, hodná následování i v ostatních politických stranách.

Bylo by unfair podivovat se nad tím, že se tak ještě nestalo, tři dny jsou na řetězovou reakci opravdu málo, tak si jen připomeňme, kdo další by Víta Bártu mohl následovat.

I Petr Nečas by měl reálný důvod, aby v zastoupení bývalého předsedy ODS V. Klause převzal za K. Peake díl zodpovědnosti, neboť v roce 1998 bez okolků svoji mateřskou stranu ODS opustila. Ani zodpovědnost za všechny ty Doktory a doktůrky, co se ještě nepodařilo ze sněmovny přemístit do správních rad, by neměla zůstat, jak se říká, v luftu.   

A co Miroslav Kalousek?  Ten by se měl superkát  za vyvedení valné části funkcionářů ze staré dobré KDU-ČSL do nové, údajně lepší a pravicovější TOP 09, přičemž stranu, která jej odkojila, jidášsky zradil. Jak se zdá, ani ho to nenapadne.

Sociálně demokratický Sobotka by si měl rovněž hlavu posypat popelem, protože mnozí významní činitelé partaje se stranou úhlavního protivníka Miloše Zemana buď koketují, nebo už dokonce do ní přešli.   

A šéf komunistů Filip? Ten se přece podle mnohých ještě ani dostatečně neomluvil za počínání Miloše Jakeše, Gustáva Husáka a Klementa Gottwalda v čele strany, na níž ta „jeho“ údajně pouze v těch lepších stránkách navazuje. Očekávalo by se, aby aspoň teď převzal zodpovědnost také za tisíce komunistů, kteří stranu opustili a konjunkturálně vstoupili do stran jiných – a to bez úmyslu, rozložit je zevnitř. Že se tak mimoděk děje, to není Filipova zásluha.

Na převzetí osobní odpovědnosti je toho tedy víc než dost v celém politickém spektru. Přejme si, aby bílá Bártova vrána dlouho nekrákorala sama. 

Jan Dvořák        

 

Sdílení

NEJČTENĚJŠÍ

Nabídli mi Babiše za 200 000 EUR, odmítl jsem

Dostal jsem e-mailem velmi zajímavou „ponuku“ od nejmenovaného pána ze Slovenska. Ten mi nabídl ke koupi ...

Okamura: Pospíšil se mi kvůli exekutorům vysmíval. Až pak jsem se dozvěděl, s kým kamarádí

Na politické debatě s občany v pražských Bohnicích se v pondělí večer představil předseda Hnutí Úsvit ...

V médiích

Klasnová nemohla nereagovat na manipulaci ze strany iDNES

Babišova MF Dnes v dnešním vydání píše, že hlasování o rozpuštění sněmovny se přesouvá z pátku 16.8. ...

Deník.cz: Bárta v Turnově odměněn potleskem za snahu R-35

Bezpochyby nejočekávanějším bodem programu čtvrtečního zastupitelstva bylo vystoupení poslance Parlamentu ...

Kde se píše o VV 17. kvěna

Deník Víta Bárty

Komise k D47 jako prubířský kámen: Protikorupčníci natřeli veřejně Birkeho a Sobotka mlčí

Jako bývalý ministr dopravy se zájmem sleduji, jak se iniciativy „Vraťte nám stát!“ a „Veřejnost proti ...

Ťok, Ťok: Taky si ťokáte na čelo? Babiš se musel zbláznit

Když jsem se dnes z novinářské fleše dozvěděl, že Antonín Prachař na postu ministra doprav končí, řekl ...

Za nárůst dluhu poděkujte Prachařovi s Babišem. Ze státního rozmazlují stavitele

Ministr dopravy Antonín Prachař ve včerejších zprávách ČT uvedl, že se nebojí, že by pro svůj resort ...

Na začátek stránky