Co bude dál?

23.06.2012

Dnes jsem na volební konferenci VV představil východiska pro revizi programu VV (Prezentaci si můžete stáhnout ZDE). S těmito vizemi vyslovila naše konference souhlas a já jsem rád, že se spolu s odbornými komisemi budeme moci naplno pustit do práce a program VV revidovat. Hlavní tezí oné revize je vytvoření vhodného prostředí pro iniciativního občana střední třídy.

Takový člověk totiž doplácí jak na levicového konzumenta sociálních dávek, tak na pravicový privilegovaný velký byznys. Právě podpora např. lékařů, učitelů, malých a středních podnikatelů a dalších je klíčový pro rozvoj konkurenceschopnosti ČR. Proto chceme ČR rozvíjet investicemi do školství, vzdělávání, vědy, výzkumu, infrastruktury a inovativního podnikání.

Za naprosto zásadní obor naši konkurenceschopnosti považují obor školství. Tomuto dlouhodobě podfinancovanému a zanedbávanému oboru se po desetiletí nevěnovala náležitá pozornost. Pro nás je naopak vzdělání naších budoucích generací prvořadou prioritou.

Právě proto prosazují podstatné navýšení platů učitelů, masivní podporu dalšího vzdělávání našich pedagogů a také duálního systému – tedy progresivního propojení vzdělávání a praxe. Všechny problémy našeho vzdělávacího systému ovšem nelze vyřešit pouze nalitím peněz do stávajícího systému. Tento systém je také zapotřebí zásadně zprůhlednit a zefektivnit. Proto také podporují malotřídky, srovnávací zkoušky a státní maturity. Spolu s těmito změnami by měla přijit i reforma VŠ a financování vědy.  A také zásadní navýšení financování aplikovaného výzkumu a technických škol.

Naše země má všechny předpoklady stát se znalostním centrem střední a východní Evropy, zastavit současný odtok mozků a naopak stát se vyhledávaným místem pro vzdělávání, práci a osobní rozvoj iniciativních lidi. Našim cílem tedy je vytvoření prostoru pro iniciativu poctivých občanů. Pro malé a střední podnikání, pro inovace a výzkum, pro vše co tvoří moderní, dynamickou a konkurenceschopnou ekonomiku. Proto navrhují stavět program VV na výše zmíněných bodech a také na principiálním odbourání administrativních a systémových bariér k podnikání, na podpoře technologických inkubátorů a přílivů rizikového kapitálu do naší ekonomiky.Toto je má vize budoucího vývoje naše země. Věřím, že jsme tvůrci vlastního osudu.

A věřím, že s pomoci čestné a zodpovědné politiky můžeme již v horizontu několika let obnovit náš dynamický ekonomický růst, dosáhnout trvale vyrovnaného rozpočtu a celospolečenské prosperity.Zajímají nás i Vaše názory proto pokud budete mít chuť a čas, vyplňte, prosím, naši anketu na www.stojitenamzato.cz....  Podrobnější informace o Co bude dál??? se dočtete kliknutím na odkaz níže s názvem Přejit na originální článek.

Sdílení

NEJČTENĚJŠÍ

Nabídli mi Babiše za 200 000 EUR, odmítl jsem

Dostal jsem e-mailem velmi zajímavou „ponuku“ od nejmenovaného pána ze Slovenska. Ten mi nabídl ke koupi ...

Okamura: Pospíšil se mi kvůli exekutorům vysmíval. Až pak jsem se dozvěděl, s kým kamarádí

Na politické debatě s občany v pražských Bohnicích se v pondělí večer představil předseda Hnutí Úsvit ...

V médiích

Klasnová nemohla nereagovat na manipulaci ze strany iDNES

Babišova MF Dnes v dnešním vydání píše, že hlasování o rozpuštění sněmovny se přesouvá z pátku 16.8. ...

Deník.cz: Bárta v Turnově odměněn potleskem za snahu R-35

Bezpochyby nejočekávanějším bodem programu čtvrtečního zastupitelstva bylo vystoupení poslance Parlamentu ...

Kde se píše o VV 17. kvěna

Deník Víta Bárty

Komise k D47 jako prubířský kámen: Protikorupčníci natřeli veřejně Birkeho a Sobotka mlčí

Jako bývalý ministr dopravy se zájmem sleduji, jak se iniciativy „Vraťte nám stát!“ a „Veřejnost proti ...

Ťok, Ťok: Taky si ťokáte na čelo? Babiš se musel zbláznit

Když jsem se dnes z novinářské fleše dozvěděl, že Antonín Prachař na postu ministra doprav končí, řekl ...

Za nárůst dluhu poděkujte Prachařovi s Babišem. Ze státního rozmazlují stavitele

Ministr dopravy Antonín Prachař ve včerejších zprávách ČT uvedl, že se nebojí, že by pro svůj resort ...

Na začátek stránky