Jurečko, jak ho neznáte. Začínal s pronájmem veřejných záchodků

06.07.2012

II. DÍL Myslím, že i další díl o Romanovi Jurečkovi potvrdí můj hlavní motiv, proč připomínám minulost tohoto plzeňského kmotra.  Je totiž obrazem toho, kdo dnes v ODS může získat pozici vlivného a mocného muže. A to až do té míry, že se v jeho rukou stane nakonec loutkou i ministr /dnes již bývalý/ spravedlnosti.  

Plzeňané mi říkali, že si ho pamatují za „totáče“ jako známého veksláka před Tuzexem. Ostatně sám se tím netajil, na jednom ze svých silvestrovských večírků, dávno po revoluci, běhal mezi svými hosty převlečen za veksláka, z kapes mu čouhali natištěné bony a myslel si, že baví společnost. 

Mnozí z členů ODS trochu rozpačitě a zahanbeně odvraceli zrak. Inu, míru vkusu máme každý jinde. Říká- li se, že peníze dělají peníze, nejinak tomu bylo i u Romana Jurečka. V jeho případě platí staré dobré přísloví “Peníze nesmrdí“. Dnes označovaný úspěšný podnikatel, restauratér a mocný muž v teplárenství začínal jako provozovatel veřejných záchodků na plzeňském náměstí. To by nebylo nijak pozoruhodné ani urážející, kdyby s jeho činností nebyla spojená kauza zavánějící až neoprávněným obohacováním. Hned u záchodků zřídil bistro a za reklamní plochy platil centrálnímu obvodu Plzně řádově o desetitisíce méně, než určovala vyhláška. Marginalita, připomínající Zvonokosy. Ale příznačná. Z městského v začátcích nemuselo pršet, hlavně že kapalo. Vydal se však i do „velkého“ světa. Duplex na pražském Václavském náměstí v čase, kdy ho šéfoval, proslul dostaveníčky zlaté mládeže i mnoha politiků. V Plzni kmotr Jurečko provozuje dvě poměrně známé restaurace. Ve Vilách a Golden Fisch. V obchodním rejstříku ho však najdete jen ve firmě Golf Restaurant. Je to z dob, kdy pronajímal golfovou  restauraci na Dýšině nedaleko od Plzně. Majitelé se s ním po mnoha výhradách rozešli a odstartovala tak jeho nevraživost k bývalému fotbalovému bossovi Viktorky Plzeň Miroslavu Křížovi, který byl až do svého záhadného zmizení jedním ze spolumajitelů zdejšího golfu. 

Vyhnání z míst, kde se scházejí významné špičky podnikatelského světa, pro něj bylo málem vyhnáním z ráje. Své jednání přesunul z golfu do restaurace Golden Fisch. Luxusní zařízení obvykle zírá prázdnotou. Častými hosty jsou tady však exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil, plzeňští podnikatelé i další politici města. Zda příjmy ze správních rad dvou společností a zisky z těchto dvou restaurací dostačující na jeho poměrně luxusní život s řidičem, asistentkami, kanceláří v centru města, dovolenými na Maledivách, výlety do Toskánska, cestování do Dubaje a další, to opravdu neumím posoudit. A pídit se po tom nebudu. Natolik mě život plzeňského kmotra nezajímá.

Sdílení

NEJČTENĚJŠÍ

Nabídli mi Babiše za 200 000 EUR, odmítl jsem

Dostal jsem e-mailem velmi zajímavou „ponuku“ od nejmenovaného pána ze Slovenska. Ten mi nabídl ke koupi ...

Okamura: Pospíšil se mi kvůli exekutorům vysmíval. Až pak jsem se dozvěděl, s kým kamarádí

Na politické debatě s občany v pražských Bohnicích se v pondělí večer představil předseda Hnutí Úsvit ...

V médiích

Klasnová nemohla nereagovat na manipulaci ze strany iDNES

Babišova MF Dnes v dnešním vydání píše, že hlasování o rozpuštění sněmovny se přesouvá z pátku 16.8. ...

Deník.cz: Bárta v Turnově odměněn potleskem za snahu R-35

Bezpochyby nejočekávanějším bodem programu čtvrtečního zastupitelstva bylo vystoupení poslance Parlamentu ...

Kde se píše o VV 17. kvěna

Deník Víta Bárty

Komise k D47 jako prubířský kámen: Protikorupčníci natřeli veřejně Birkeho a Sobotka mlčí

Jako bývalý ministr dopravy se zájmem sleduji, jak se iniciativy „Vraťte nám stát!“ a „Veřejnost proti ...

Ťok, Ťok: Taky si ťokáte na čelo? Babiš se musel zbláznit

Když jsem se dnes z novinářské fleše dozvěděl, že Antonín Prachař na postu ministra doprav končí, řekl ...

Za nárůst dluhu poděkujte Prachařovi s Babišem. Ze státního rozmazlují stavitele

Ministr dopravy Antonín Prachař ve včerejších zprávách ČT uvedl, že se nebojí, že by pro svůj resort ...

Na začátek stránky