Mocný Jurečko, jak ho neznáte, aneb kdo vodí “čistého“ Pospíšila

05.07.2012

/díl první – porušování zákonů/   Na aktivním mediálním vystupováním  plzeňského  kmotra Romana Jurečka v boji za Jiřího Pospíšila  mě udivila nejen arogance směrem k premiérovi Nečasovi, ale hlavně drzost. Jen zaslepeností mocí si lze vysvětlit, že člověk s minulostí Jurečka se neváhá pustit do veřejné diskuze. Zcela přitom ponechám stranou, že tento člověk je řádně zvoleným místopředsedou regionu Plzně a v nejsilnější vládní straně dokonce usedá v jejím nejvyšším orgánu, tedy Výkonné radě. 

Kmotr Jurečko mne nedávno obvinil, že o Plzni  nic nevím , nemám k ní žádný vztah  a chci tady kandidovat.  Přicházím, jen abych ho diskreditoval a něco na  něj „ vysledoval“ , protože to je moje metoda. Možná by byl překvapený, kolik  se toho o něm člověk dozví při  návštěvě obyčejné hospůdky v "jeho" městě.  A jak moc si o něm lidé pamatují. A ani se nedivím , že blízký „přítel“ bývalého ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila by na dobu, která předcházela jeho vstupu do velké  politiky, raději zapomněl.

Jak by také ne... 

Nejdřív se porval , ničil  majetek, který mu neříká „pane“ , opakovaně řídil pod vlivem  a dokonce se rozhodl ignorovat rozsudek.  Ale popořadě. Poprvé byl kmotr  Jurečko trestaný již v devadesátých letech, dostal podmínku za útok na veřejného činitele. Později "vyfasoval„  navíc ještě obecně prospěšné práce za poškozování cizí věci. Veřejně se jeho hříchy, nebo spíš trestné činy, kterých se dopustil, probíraly až v souvislosti s neméně závažným proviněním, a to jízdou pod vlivem alkoholu. Toho se dopustil opakovaně, když navíc nerespektoval dvouletý zákaz řízení automobilu. Je příznačné, že výčet jeho  rozsudků zatím končí  u trestu za maření úředního rozhodnutí. Od městského soudu odešel „jen“ s podmínkou a 30tisícovou pokutou. Ani tehdy nerezignoval na své veřejné funkce a díky podpoře svých stranických kolegů dál pokračoval jako městský zastupitel. Jeho hvězda v politice, byť zatím jen na regionální úrovni, pomalu stoupala vzhůru. Díky propracovanému systému  ovládnutí místních sdružení si zajistil prakticky neohrozitelnou pozici. A tak se nám po posledních komunálních volbách naskytl neobyčejný pohled. Jurečko slavil vítězství ODS ve společnosti Jiřího Pospíšila a současného plzeňského primátora Martina Baxy.

A jeho vztah s bývalým ministrem spravedlnosti Jiřím Pospíšilem? Vynechme společné dovolené v Toskánsku, společné výlety po Čechách , návštěvy společenských událostí a další. Především: Jurečkova reakce na Pospíšilovo odvolání hovoří za vše.  Plzeň v tomto případě potvrzuje svůj světový věhlas a fakt, že ne nadarmo je kolébkou loutkářství. Pánové Skupa a Trnka, nechť mi, prosím, můj příměr prominou.

Sdílení

NEJČTENĚJŠÍ

Nabídli mi Babiše za 200 000 EUR, odmítl jsem

Dostal jsem e-mailem velmi zajímavou „ponuku“ od nejmenovaného pána ze Slovenska. Ten mi nabídl ke koupi ...

Okamura: Pospíšil se mi kvůli exekutorům vysmíval. Až pak jsem se dozvěděl, s kým kamarádí

Na politické debatě s občany v pražských Bohnicích se v pondělí večer představil předseda Hnutí Úsvit ...

V médiích

Klasnová nemohla nereagovat na manipulaci ze strany iDNES

Babišova MF Dnes v dnešním vydání píše, že hlasování o rozpuštění sněmovny se přesouvá z pátku 16.8. ...

Deník.cz: Bárta v Turnově odměněn potleskem za snahu R-35

Bezpochyby nejočekávanějším bodem programu čtvrtečního zastupitelstva bylo vystoupení poslance Parlamentu ...

Kde se píše o VV 17. kvěna

Deník Víta Bárty

Komise k D47 jako prubířský kámen: Protikorupčníci natřeli veřejně Birkeho a Sobotka mlčí

Jako bývalý ministr dopravy se zájmem sleduji, jak se iniciativy „Vraťte nám stát!“ a „Veřejnost proti ...

Ťok, Ťok: Taky si ťokáte na čelo? Babiš se musel zbláznit

Když jsem se dnes z novinářské fleše dozvěděl, že Antonín Prachař na postu ministra doprav končí, řekl ...

Za nárůst dluhu poděkujte Prachařovi s Babišem. Ze státního rozmazlují stavitele

Ministr dopravy Antonín Prachař ve včerejších zprávách ČT uvedl, že se nebojí, že by pro svůj resort ...

Na začátek stránky