Hegerův chaos způsobil tunel Mariánské nemocnice

13.12.2012
Hegerův chaos způsobil tunel Mariánské nemocnice

Do Mariánských Lázní se jezdí léčit pacienti s urologickými obtížemi, přesto v místní nemocnici nyní asi skončí urologie, se kterou stojí i padá celá nemocnice. Zavřou se operační sály i akutní lůžka. Celý původní okres Tachova tak bude bez nemocnice. Z Mariánek tedy pacienti budou jezdit do 35 km vzdáleného Chebu či do 50 km vzdálených Karlových Varů

  

 

Nemocnice v Mariánských Lázních je samofinancovatelná, a nedostává tedy od města žádné dotace. Přesto zdravotní pojišťovny vypověděly nemocnici smlouvy. Zvláštní je na celé anabázi několik aspektů. Oproti nemocnicím v jiných krajích, které bojují s pojišťovnami proti zrušení a argumentují nekoncepčním zavíráním oddělení i nemocnic, majitel nemocnice v Mariánkách naopak nevyužil ani nabídky prodloužení smlouvy alespoň do března a sám aktivně ukončuje provoz ke konci roku, proti čmuž protestují občané i lékaři.

Dnes jsem se sešel díky předsedkyni VV v Karlovarském kraji Soně Puškašové nejprve s jednatelem nemocnice panem Antonínem Stroleným, majitelem nemocnice Vladimírem Michalčákem a místostarostou Mariánek Horkým. Ti mne sdělili, že zdravotní pojišťovny vypověděly smlouvy na základě vyjádření Urologické společnosti a předchozího pochybení vedení nemocnice, které vedlo k omezování úhrad nemocnice od zdravotních pojišťoven. Stejně tak tvrdili, že lékaři dali výpovědi a již prý není ani reálné nemocniční tým zachranit.

Když jsem ale za několik hodin v Mariánských lázních sešel se Soňou Puškašovou a s Karlem Hrdličkou z klubu VV, kde jsme spolu navštívili lékaře nemocnice a pány Osičku a Stránského, iniciátory výzvy Ne zrušení nemocnici, dostal jsem informace zcela opačné. Lékaři mi ukázali vyjádření urologické společnosti, které v žádném případě nehovoří o rušení urologie. Dále lékaři podepsali prohlášení, v němž jednoznačně chtějí v nemocnici setrvat, a pokud dojde i ke krátkodobému prodloužení smluv ,jsou připraveni v nemocnici sloužit dál.

Na radnici

Poslední jednání bylo na radnici s panem starostou Zdeňkem Králem. Město vlastní 13% nemocnice, a tak stále má, byť omezený, prostor vyvinout tlak na management nemocnice. O to se zdá, že se i pan starosta snaží. Jinak nicméně se chová místostarosta Horký, který jde na ruku managementu nemocnice, o čemž svědčí  i jeho souhlasné vyjádření se zrušením akutních lůžek na krajské VZP, kde byl za město účasten klíčového jednání ke konci listopadu.

Sečteno podtrženo Hegrovo nenápadné rušení nemocnic a oddělení se zneužívá nejen k zachování dražších protekčních nemocnic, ale je využíváno i majiteli nemocnice v Mariánkách neplnit povinnosti vůči městu deklarované privatizační smlouvou a schazujíc vinu na pojišťovny se těší na přerod nemocnice na ambulantní a následnou péči. Starostovi jsem slíbil, že ve Sněmovně přečtu jeho stanovisko a budu žádat Hegera, aby nejen vysvětlil nekoncepční nenápadné chaotické prokorupční rušení levných spadových oddělení i celých nemocnic, ale i proč zdravotní pojišťovny přihlížejí, ba přímo podporují, rušení urologie v lázeňském urologickém městě slibují nemocnici smlouvu na ambulantní a následnou péči místo toho, aby raději nedaly takovému zařízení žádnou smlouvu.                    

 

související:

Sdílení

NEJČTENĚJŠÍ

Nabídli mi Babiše za 200 000 EUR, odmítl jsem

Dostal jsem e-mailem velmi zajímavou „ponuku“ od nejmenovaného pána ze Slovenska. Ten mi nabídl ke koupi ...

Okamura: Pospíšil se mi kvůli exekutorům vysmíval. Až pak jsem se dozvěděl, s kým kamarádí

Na politické debatě s občany v pražských Bohnicích se v pondělí večer představil předseda Hnutí Úsvit ...

V médiích

Klasnová nemohla nereagovat na manipulaci ze strany iDNES

Babišova MF Dnes v dnešním vydání píše, že hlasování o rozpuštění sněmovny se přesouvá z pátku 16.8. ...

Deník.cz: Bárta v Turnově odměněn potleskem za snahu R-35

Bezpochyby nejočekávanějším bodem programu čtvrtečního zastupitelstva bylo vystoupení poslance Parlamentu ...

Kde se píše o VV 17. kvěna

Deník Víta Bárty

Komise k D47 jako prubířský kámen: Protikorupčníci natřeli veřejně Birkeho a Sobotka mlčí

Jako bývalý ministr dopravy se zájmem sleduji, jak se iniciativy „Vraťte nám stát!“ a „Veřejnost proti ...

Ťok, Ťok: Taky si ťokáte na čelo? Babiš se musel zbláznit

Když jsem se dnes z novinářské fleše dozvěděl, že Antonín Prachař na postu ministra doprav končí, řekl ...

Za nárůst dluhu poděkujte Prachařovi s Babišem. Ze státního rozmazlují stavitele

Ministr dopravy Antonín Prachař ve včerejších zprávách ČT uvedl, že se nebojí, že by pro svůj resort ...

Na začátek stránky