Kdo je superministr Martin Kuba?

14.12.2012
Kdo je superministr Martin Kuba?

Opakování je matka moudrosti. Dnes jsem četl zajímavý blog od jistého Petra Čecha o prvním místopředsedovi ODS Martinu Kubovi. Myslím, že veřejnost by měla znát některá data a fakta ze života budoucího superministra hospodářství.

 

 

 

 

Před rokem jsem psal do diskusí na iDnes o Ráthově korupci a vybírání největších úplatků, odměnou mi bylo smazání účtu. Doufám, že nedopadnu podobně s lumpem, který se nám vyklubal v ODS: Martin Kuba, ministr průmyslu a obchodu, nyní už superministr hospodářství. Kuba je dnes nejvíce protěžovaný politik ODS Václavem Kalusem, který usiluje o to, aby se stal předsedou ODS. Kuba je označován za loutku jihočeského mafiána zvaného baron z Hluboké, Pavla Dlouhého (důvěrníka StB, v devadesátých letech člena dozorčí rady Pozemkového fondu ČR a manžela geniální manželky, která si vydělala za 4 roky 45 milionů korun ač je v domácnosti). O Dlouhém se říká, že na co potřebovali Schwarzenbergové několik staletí, získal on za dvě desetiletí! 

Kdo je Martin Kuba 

Strůjce koalice s ČSSD. V tehdejší krajské radě získal místo prvního náměstka (vícehejtmana) odpovědného za čerpání peněz z evropských fondů. Výsledek je dotační tunel za 3,3 miliardy. 

Další funkcí pana Kuby byla doprava. A jak to dopadlo? Na podzim roku 2011 zabavila policie počítače odboru dopravy pod vedením pana Kuby z důvodů vyšetřování rozsáhlých podvodů se státními zakázkami. Pověstná se stala Kubova losovačka, kde se podvádělo jak to jen šlo. 

související: Obviněný z "cinknutých" losovaček má kontakty na Dlouhého, Kubu i Kalouska

Kuba se po volbách ocitl na čtvrtém nevolitelném místě do zastupitelstva Českých Budějovic. Poté se stala nevídaná věc, tři zastupitelé z ODS před ním spontánně rezignovali a Kuba se tak mohl stát zastupitelem. Po této prasárně začínají členové masivně opouštět ODS. Logickým vyústěním by bylo odvolání takového předsedy, kterému odchází velká část členů. Naopak, na konci roku 2011 je dokonce jmenován ministrem i přesto, že několik měsíců předtím se premiér Nečas vyjádřil tak, že jeho kandidatura je nepřijatelná vzhledem k napojení na jihočeské kmotry. 

Po odstoupení celé buňky ODS z Písecka uvedli její členové tento důvod: „Kvůli kmotrovským praktikám, kvůli podvodům s dotacemi z EU ve prospěch kmotrů, kvůli arogantnímu vystupování a kvůli nedemokratickým postupům Martina Kuby!“ 

čtěte také: Hybatelé ODS nechají Kubu „vycukat“. Spekuluje se o dočasném ministrovi dopravy

Na protest se jmenováním Kuby do čela resortu odchází z ODS dva dlouholetí členové: Martin Doktor a Radek Houska, podle jejich slov: „Kmotři si dělají, co chtějí, nezáleží na tom, kdo sedí v Praze.“ Na několik dotazů MF Dnes odmítl zveřejnit svůj majetek. V oznámení o činnostech za rok 2010 o střetu zájmů neuvedl, že byl jednatelem společnosti Fruit Frog. Dříve také podivně „podnikal“. Lákal lidi do firmy s názvem PSM. Byla to pyramidová hra, říká se tomu také letadlo. Řada důvěřivců díky tomu přišla o všechny peníze. Kuba představuje reálnou hrozbu v boji s korupcí a pro demokratické hodnoty. 

Slovníček výroků pana Kuby

Stát nemá vařit pivo rozuměj chceme ukrást Budvar zvyšme strategické zásoby ropy rozuměj zdražíme pohonné hmoty zavedením další daně garantujme výkupní ceny z Temelína rozuměj budeme dotovat ČEZ z vašich daní aukce na nové kmitočty musí být rychle rozuměj co nejrychleji, než z toho nebudeme nic mít budeme dotovat tepelná čerpadla rozuměj peníze daňových poplatínků dáme ČEZu rozdáme 1,3 miliardy novým firmám rozuměj rozdáme 1,3 miliardy spřízněným firmám novelizace zákona o veřejných zakázkách je špatná rozuměj zhoršuje podmínky pro uplácení ...a mnoho dalších. Takto to dopadá, když neúspěšný a na pracovišti extrémně neoblíbený lékař dělá ministra průmyslu. Vzestup Kuby poškozuje ODS a napomáhá ke stále nižšímu zájmu voličů. 

Shrnuto a podtrženo 

Kuba zažívá „americký sen“, rok po vystudování VŠ v roce 2002 vstupuje r. 2003 do ODS, v roce 2006 se stal zastupitelem v Českých Budějovicích, v roce 2008 se stal předsedou jihočeské ODS, v roce 2011 se stal ministrem. Reprezentuje mafiánské struktury jihočeské ODS. K druhým arogantní, k pánům servilní sluha, jak typické pro tento typ lidí.... Za raketovou politickou kariérou stojí vždy velcí lumpové.

Petr Čech – blog.idnes.cz

 

Psali jsme:

Sdílení

NEJČTENĚJŠÍ

Nabídli mi Babiše za 200 000 EUR, odmítl jsem

Dostal jsem e-mailem velmi zajímavou „ponuku“ od nejmenovaného pána ze Slovenska. Ten mi nabídl ke koupi ...

Okamura: Pospíšil se mi kvůli exekutorům vysmíval. Až pak jsem se dozvěděl, s kým kamarádí

Na politické debatě s občany v pražských Bohnicích se v pondělí večer představil předseda Hnutí Úsvit ...

V médiích

Klasnová nemohla nereagovat na manipulaci ze strany iDNES

Babišova MF Dnes v dnešním vydání píše, že hlasování o rozpuštění sněmovny se přesouvá z pátku 16.8. ...

Deník.cz: Bárta v Turnově odměněn potleskem za snahu R-35

Bezpochyby nejočekávanějším bodem programu čtvrtečního zastupitelstva bylo vystoupení poslance Parlamentu ...

Kde se píše o VV 17. kvěna

Deník Víta Bárty

Komise k D47 jako prubířský kámen: Protikorupčníci natřeli veřejně Birkeho a Sobotka mlčí

Jako bývalý ministr dopravy se zájmem sleduji, jak se iniciativy „Vraťte nám stát!“ a „Veřejnost proti ...

Ťok, Ťok: Taky si ťokáte na čelo? Babiš se musel zbláznit

Když jsem se dnes z novinářské fleše dozvěděl, že Antonín Prachař na postu ministra doprav končí, řekl ...

Za nárůst dluhu poděkujte Prachařovi s Babišem. Ze státního rozmazlují stavitele

Ministr dopravy Antonín Prachař ve včerejších zprávách ČT uvedl, že se nebojí, že by pro svůj resort ...

Na začátek stránky