Zůstaly jen oči pro pláč. Metylová metastáze přešla z vlády do justice

13.10.2012
Zůstaly jen oči pro pláč. Metylová metastáze přešla z vlády do justice

Neplačte, nedivte se a nenadávejte, je to jen odplata za lidskou lhostejnost. Co jsme si zvolili, jsme si zasloužili?! Ale že to dojde tak daleko, že budou umírat nevinní lidé díky selhání policie a justice, tak to opravdu pramení z nezodpovědnosti našich vládních činitelů a vidinou osobních zisků a následně i moci.

 

 

 

Ostravská novinářka, Jana Lorencová, se otázkou nelegální výroby alkoholu zabývala už v 90ých letech. Nikdo ji tenkrát nebral vážně a jen ti, kterým vznikala tučná konta, se ji snažili umlčet, a to i násilím. Za její osobní statečnost si ji nesmírně vážím.

Přesuňme se ale o pár let v čase dopředu. Začátkem roku 2005 se opět ocitáme na Severní Moravě, kde se vyrábí nelegálně pančovaný alkohol přímo v okrese Bruntál a dokonce v domě policejního ředitele okr. Bruntál, kterého se pan ředitel záhy zbavil prodejem i s nelegální výrobnou.

Protože je pravidlem, že odsouzeni bývají pouze ty nejmenší ryby a nikdy se se při vyšetřování nejde do důsledků, aby se náhodou zjistilo, kdo celou chobotnici řídí. To samé se stalo i v kauze, kterou popisuji níže. Také zde byli odsouzeni pouze ti, kteří byli v daný okamžik chyceni celní správou při zásahu, dále se věci nešetřily, protože případ přebrala policie.

Celníci ani náhodou

V současné době, kdy naše země sklízí nejtragičtější úrodu zdravotních následků a nevinně zemřelých spoluobčanů nejen u nás, ale i v Polsku, je třeba najít viníka, a proto se objevují názory, že za vše mohou celníci. Skutečnost je však naprosto jiná, což dokazují z této doby dokumenty vystavené orgány činnými v trestním řízení v okrese Bruntál. Byli to jen a pouze celníci, kteří dokazují svou poctivou prací, že otázka výroby pančovaného alkoholu v Moravskoslezském kraji je již dlouhodobou záležitostí. Celníci, jak určitě víte, musí po zajištění alkoholu předat věc k došetření místně příslušné policii, která má provést šetření v celém rozsahu, aby se vymýtili skupiny osob provozující tuto nelegální činnost.

psali jsme: Kolik mrtvol a slepců ještě potřebuje tato vláda

Jak ale mohli policisté nestranně vyšetřit výrobu alkoholu, když se vyráběl v domě tehdejšího okresního ředitele policie, který „pohotově odešel“ z osobních důvodů z funkce.

Justice i inspekce

Ze soudních protokolů a rozsudku je zřejmé, jak pracovaly v této kauze paní soudkyně a státní zástupkyně. Ty akorát dokázaly postavit před soud a odsoudit za křivé obvinění občany, kteří na možnou účast policejního ředitele poukázali. V této kauze se vybarvila také  inspekce ministerstva vnitra pracující tak, aby pan policejní ředitel byl očištěn. Nápravu sjednal až odvolací Krajský soud v Ostravě, který odsouzení zrušil v plném rozsahu s tím, že oznamovatelé se žádného trestného činu nedopustili.

Přesto soudkyně i státní zástupkyně nadále soudí a bojují za (ne)vymahatelnost práva v této zemi. Paní soudkyně byla navíc již jednou kárně postižena za podjatost nejvyšších. Tak pracuje justice v Moravskoslezském kraji okresu Bruntál a proto se stalo, to co se stalo.

Proč?

Položme si tu základní otázku, proč naše vlády nechaly dojít činnost justice do takového stavu, za který nyní je zaplacena daň nejvyšší? Stejně jako metanol není možno okamžitě na jazyku rozpoznat, tak i v tomto případě se smrtící účinky dostavují až nyní. Metastáze justice se rozšířily z nejvyšších pater politiky! Činnost vlády v poslední době dělá z občanů imbecily, kteří věří všem pokryteckým obhajobám vlády za její činnost. Měli bychom požadovat odpověď vlády, co míní s justicí dělat, abychom se dožili vymahatelnosti práva v této zemi!!!!

autor Olga Havlová

Obsah tohoto článku čerpá z dokumentů justice, policie, novinových článků a oznamovatelů případu.

 

psali jsme:

Sdílení

NEJČTENĚJŠÍ

Nabídli mi Babiše za 200 000 EUR, odmítl jsem

Dostal jsem e-mailem velmi zajímavou „ponuku“ od nejmenovaného pána ze Slovenska. Ten mi nabídl ke koupi ...

Okamura: Pospíšil se mi kvůli exekutorům vysmíval. Až pak jsem se dozvěděl, s kým kamarádí

Na politické debatě s občany v pražských Bohnicích se v pondělí večer představil předseda Hnutí Úsvit ...

V médiích

Klasnová nemohla nereagovat na manipulaci ze strany iDNES

Babišova MF Dnes v dnešním vydání píše, že hlasování o rozpuštění sněmovny se přesouvá z pátku 16.8. ...

Deník.cz: Bárta v Turnově odměněn potleskem za snahu R-35

Bezpochyby nejočekávanějším bodem programu čtvrtečního zastupitelstva bylo vystoupení poslance Parlamentu ...

Kde se píše o VV 17. kvěna

Deník Víta Bárty

Komise k D47 jako prubířský kámen: Protikorupčníci natřeli veřejně Birkeho a Sobotka mlčí

Jako bývalý ministr dopravy se zájmem sleduji, jak se iniciativy „Vraťte nám stát!“ a „Veřejnost proti ...

Ťok, Ťok: Taky si ťokáte na čelo? Babiš se musel zbláznit

Když jsem se dnes z novinářské fleše dozvěděl, že Antonín Prachař na postu ministra doprav končí, řekl ...

Za nárůst dluhu poděkujte Prachařovi s Babišem. Ze státního rozmazlují stavitele

Ministr dopravy Antonín Prachař ve včerejších zprávách ČT uvedl, že se nebojí, že by pro svůj resort ...

Na začátek stránky