Nebát se a vystřelit. Chceme nesmrtící zbraně pro širší veřejnost

29.10.2012
Nebát se a vystřelit. Chceme nesmrtící zbraně pro širší veřejnost

V České republice dochází v posledních několika letech na poli bezpečnosti k několika negativním trendům. V prvé řadě roste kriminalita. Stále častěji dochází k vloupání pachatele na soukromý pozemek za jakýmkoli účelem, nejčastěji však ve snaze odcizit majetek. Pachatelé těchto trestných činů si dovolují stále více a pro svou kořist neváhají zaútočit v domě oběti.

 

 

 

 

Za poslední dva roky také došlo k výraznému seškrtání výdajů na policii zejména pak v kapitole provoz. Rušily se některé služebny a kvůli omezení přídělu pohonných hmot došlo i ke snížení preventivných obhlídek. Policie tak do některých míst, která dříve běžně kontrolovala, dojíždí už jen na zavolání. Seškrtání výdajů na provoz a snížení počtu policistů má za následek prodloužení dojezdových vzdáleností hlídek až na 20 minut. Těchto 20 minut však může být otázkou života a smrti. Modelka na fotografii se ocitla v situaci, kterou by asi nechtěl zažít nikdo z nás, přesto se bohužel stává. Do jejího bytu se vloupal vetřelec, navíc ozbrojený.

                                  

Dívka ale nakonec našla v sobě odvahu a nebála se proti útočníkovi na další fotografii použít nesmrtící zbraň, kde jako náboj slouží prostý tenisový míček. Tento tenisák však vylétne z 6 centimetrové hlavně, která už sama o sobě vzbuzuje respekt, rychlostí bezmála 400 km za hodinu a útočníka spolehlivě omráčí na dobu, během níž je bezpečně možno zavolat policii. Tento happyend je však v současné době podmíněn jedním důležitým aspektem, tato nesmrtící zbraň s názvem Kraken je dostání pouze na zbrojní průkaz. To však chtějí Věci veřejné změnit.

Ukázka použití Krakena zde (v čase 4:55) 

                                  

Protože lidé mají čím dál větší potřebu chránit svá obydlí a nespoléhat se jen na policii, otevřeli jsme společně s předsedou Věcí veřejných Radkem Johnem před 14 dny na půdě Poslanecké sněmovny debatu o nesmrtících zbraních. V tuto chvíli už je také připraven legislativní návrh změn, které se týkají zpřístupnění neletálních zbraní širší veřejnosti. Po dovršení 18 roku a po splnění odborné způsobilosti by se tato zbraň a jiné nesmrtící mohly stát lidem dostupnější. Tento návrh předložíme opakovaně během tohoto týdne k projednání dolní komorou.

                                      

V minulosti nás média už několikrát informovala o tom, kterak jedinec své obydlí bránil před vetřelcem kupříkadu kuší a celý incident skončil nakonec smrtí nebo vážným zraněním s trvalými následky. Z obránce se navíc díky zákonům stal vlastně útočník a musel si odpykat náležitý trest. Ruku v ruce s použitím nesmrtící zbraně jde také tzv. Okolnost vylučující protiprávnost, což přeneseně znamená, že obránci nehrozí žádný zákonný postih, pokud použije zbraň na svém pozemku a proti osobě, která zde nemá hlášené trvalé bydliště. Je to další právní úprava, kterou hodláme parlamentu předložit.

 

Další články z kategorie Nesmrtící zbraně:

 

 

Sdílení
Podporuji návrh VV na okolnost vylučující protiprávnost

NEJČTENĚJŠÍ

Nabídli mi Babiše za 200 000 EUR, odmítl jsem

Dostal jsem e-mailem velmi zajímavou „ponuku“ od nejmenovaného pána ze Slovenska. Ten mi nabídl ke koupi ...

Okamura: Pospíšil se mi kvůli exekutorům vysmíval. Až pak jsem se dozvěděl, s kým kamarádí

Na politické debatě s občany v pražských Bohnicích se v pondělí večer představil předseda Hnutí Úsvit ...

V médiích

Klasnová nemohla nereagovat na manipulaci ze strany iDNES

Babišova MF Dnes v dnešním vydání píše, že hlasování o rozpuštění sněmovny se přesouvá z pátku 16.8. ...

Deník.cz: Bárta v Turnově odměněn potleskem za snahu R-35

Bezpochyby nejočekávanějším bodem programu čtvrtečního zastupitelstva bylo vystoupení poslance Parlamentu ...

Kde se píše o VV 17. kvěna

Deník Víta Bárty

Komise k D47 jako prubířský kámen: Protikorupčníci natřeli veřejně Birkeho a Sobotka mlčí

Jako bývalý ministr dopravy se zájmem sleduji, jak se iniciativy „Vraťte nám stát!“ a „Veřejnost proti ...

Ťok, Ťok: Taky si ťokáte na čelo? Babiš se musel zbláznit

Když jsem se dnes z novinářské fleše dozvěděl, že Antonín Prachař na postu ministra doprav končí, řekl ...

Za nárůst dluhu poděkujte Prachařovi s Babišem. Ze státního rozmazlují stavitele

Ministr dopravy Antonín Prachař ve včerejších zprávách ČT uvedl, že se nebojí, že by pro svůj resort ...

Na začátek stránky