Dnes jsem navštívil krásně zmodernizovanou Podřipskou nemocnici v Roudnici nad Labem a hovořil nejen s vedením nemocnice o aktuálním stavu, ale také debatoval s 250 lidmi, z jejichž tváří byla vidět částečná úleva, že se nemocnici podařilo zachránit.
Situace je tedy v současnou chvíli taková, že oddělení interny a chirurgie získala standardní smlouvy na 5 let, tady je bitva vyhraná. Stále je ale zavřené gynekologické a porodnické oddělení.
Vedení chce z nemocnice udělat do 5 let nezrušitelnou nemocnici díky kvalitě služeb, personálu, jedněm z nejmodernějších sálů a předně díky nízké ceně za péči (nejlevnější v Ústeckém kraji a 5. nejlevnější v celé ČR). Nemocnice začínala hospodařit s dluhem 20 milionů korun a nyní už je zcela bez dluhů, a to i přes to, že nevydělává, jelikož majitelé mají ve smlouvách, že veškerý zisk bude reinvestován do nemocnice.
čtěte také: Kádner vyslyšel nářky občanů. Zatlačil na Hegera, kvůli rušení nemocnice v Roudnici
Nemocnice v Roudnici žije bez dotací, do vybavení se investovalo na 150 mil, přičemž kraj nepřispěl ani korunou. Vedení nemocnice se nebálo během krize na konci minulého roku poukázat na problémy českého zdravotnictví a na naprostou nekoncepčnost zavírání nemocnic, která se projevila snahou ministra Hegera o zavření levných nemocnic. Kupříkladu zde stojí operace žlučníku 22 tisíc korun a jsou nemocnice, kde to stojí 28, 35 tisíc i více. O operace v Podřipské nemocnici je velký zájem, kvůli profesionalitě lékařů a právě nízkým cenám. Špitál provedl za minulý rok nejvíce výkonů v historii.
souvicející: Vyhráli jsme bitvu! Nemocnice v Mariánkách přežije
Vedení nemocnice se zavázalo městu i lidem, že tuto nemocnici zachovají. „Pacient je díky vynaloženému úsilí stabilizovaný. Teď je třeba kontrolovat jeho životní funkce,“ uvedl v souvislosti Vít Bárta.
Další články z rubriky Rušení nemocnic