"Šméčko" úvěrové firmy Top Credit: Zmíníš se o nás, zaplatíš 50 tisíc

18.11.2012
Šméčko úvěrové firmy Top Credit: Zmíníš se o nás, zaplatíš 50 tisíc

Na nehorázné RPSN, placené telefonní linky, poplatky za zprostředkování půjčky, povinnou rozhodčí doložku nebo malé písmo jsme si už tak nějak u úvěrových společností zvykli. Teď ale přišla firma Top Credit na trh s novinkou, která by se dala shrnout do spojení promluvíš - zaplatíš.

 

 

Firma CPE Credits of Private Equity která je na internetu více známa pod „krycím názvem“ TopCredit nabízí svým klientům zajištění „výhodného“ úvěru. Otázkou ovšem je, pro KOHO je vlastně tento úvěr výhodný?  Již samotná skutečnost, že firma mlží i co se jejího názvu týče, o čemsi vypovídá! Tučný nápis v záhlaví smlouvy TopCredit, který bývá většinou klientů považován za název firmy, není názvem firmy! Skutečný název firmy je CPE Credits of Private Equity : a.s. IČ 28824555 se sídlem Sladkovského 767, 530 02 Pardubice 

Na Společnou obranu se před pár dny obrátila první paní, která uzavřela s touto firmou smlouvu o úvěru. Od té doby se „roztrhnul pytel“ a v současné době Společná obrana www.spolecnaobrana.net eviduje 10 klientů této firmy, kteří litují svého neuváženého podpisu. 

čtěte také:Minové pole rychlých půjček. Deník dělá ze čtenářů oběti

Již na první pohled je Smlouva TopCreditu (respektive CPE Credits of Private Equity) podezřelá svými několikastránkovými smluvními podmínkami psanými miniaturním písmem. Toto je první znak, který by měl každého, kdo cokoli podepisuje, varovat. Drobné písmo a obrovské množství textu Vás má v podstatě psychologicky odradit od úmyslu přečíst si text, což bývá nejkratší cesta do pekel!

 Když ovšem odpor k tolika písmenkům přemůžete, dozvíte se spoustu zajímavých věcí. Jedno z nejkurióznějších ustanovení této smlouvy, kupříkladu zní: 

„ 11. Smluvní strany se zavazují k mlčenlivosti o smluvním vztahu založeném smlouvou, včetně jeho uzavření a podmínek uzavření. Pro případ, kdyby příjemce, nebo poskytovatel informace o tomto smluvním vztahu zveřejnil v médiích, či jinak zpřístupnil široké veřejnosti, či takové zpřístupnění umožnil, zavazuje se zaplatit druhé smluvní straně 50 000,- Kč. Tato smluvní pokuta se dále vztahuje zejména na zadávání negativních příspěvků a komentářů na Internetu, 

souvisejícíAUDIO VIDEO uvnitř: Rapper LK útočí písní proti lichvě

Jistěže prevence je holt prevence! A pročpak asi „seriózní“ firma a priori předpokládá, že se o ní bude někdo vyjadřovat negativně a potřebuje se preventivně takto před negativními příspěvky na internetu chránit? Není to snad proto, že jiné, než negativní odezvy v podstatě ani neočekává?  Není to třeba také tím, že smlouvy této firmy jsou záměrně sestaveny za účelem vzniku rozporů?

Přičemž Občanský zákoník §43 jasně praví, že:

Účastníci jsou povinni dbát, aby při úpravě smluvních vztahů bylo odstraněno vše, co by mohlo vést ke vzniku rozporů.“

 Pročpak asi smlouvy CPE Credits of Private Equity oplývají tolika sankcemi vůči klientům? Není to náhodou proto, aby klient hledající v tísni finanční pomoc, byl zahnán co nejvíce do kouta a aby si na nějaké sankce prostě musel naběhnout, i kdyby byl sebeopatrnější. A hlavně je smlouva konstruovaná tak, aby klient získal pocit, že proti CPE Credits of Private Equity prostě nemá žádnou šanci se bránit. 

Oholili rodinu 

Bohužel takováto psychologická manipulace na většinu lidí platí, a tak tedy ti nebozí klienti, kteří tuto zvěrskou smlouvu podepsali, platí a platí a platí a sami žádný úvěr nikdy neuvidí.

Tak jak se stalo i v konkrétním případě mladé rodiny se 4 malými dětmi (jejíž jméno pochopitelně Společná obrana zná), která si potřebovala nutně půjčit 100 000,-Kč na pořízení bydlení. Otec rodiny tedy uzavřel s firmou CPE Credits of Private Equity v dubnu tohoto roku smlouvu. Od té doby žije rodinka jako ve zlém snu. Místo, aby se dočkali byť jednoho halíře půjčky, vytahali z nich vykutálení dobrodinci na svůj účet pod hrozbou sankcí od dubna již 28 000,-Kč a žádají stále další a další peníze! 

Společná obrana se ale rozhodla problémům kolem  CPE Credits of Private Equity začít věnovat a klientům touto firmou poškozeným nabízí svoji pomoc! 

       

Další články z rubriky Společná obrana:

 

Sdílení

NEJČTENĚJŠÍ

Nabídli mi Babiše za 200 000 EUR, odmítl jsem

Dostal jsem e-mailem velmi zajímavou „ponuku“ od nejmenovaného pána ze Slovenska. Ten mi nabídl ke koupi ...

Okamura: Pospíšil se mi kvůli exekutorům vysmíval. Až pak jsem se dozvěděl, s kým kamarádí

Na politické debatě s občany v pražských Bohnicích se v pondělí večer představil předseda Hnutí Úsvit ...

V médiích

Klasnová nemohla nereagovat na manipulaci ze strany iDNES

Babišova MF Dnes v dnešním vydání píše, že hlasování o rozpuštění sněmovny se přesouvá z pátku 16.8. ...

Deník.cz: Bárta v Turnově odměněn potleskem za snahu R-35

Bezpochyby nejočekávanějším bodem programu čtvrtečního zastupitelstva bylo vystoupení poslance Parlamentu ...

Kde se píše o VV 17. kvěna

Deník Víta Bárty

Komise k D47 jako prubířský kámen: Protikorupčníci natřeli veřejně Birkeho a Sobotka mlčí

Jako bývalý ministr dopravy se zájmem sleduji, jak se iniciativy „Vraťte nám stát!“ a „Veřejnost proti ...

Ťok, Ťok: Taky si ťokáte na čelo? Babiš se musel zbláznit

Když jsem se dnes z novinářské fleše dozvěděl, že Antonín Prachař na postu ministra doprav končí, řekl ...

Za nárůst dluhu poděkujte Prachařovi s Babišem. Ze státního rozmazlují stavitele

Ministr dopravy Antonín Prachař ve včerejších zprávách ČT uvedl, že se nebojí, že by pro svůj resort ...

Na začátek stránky