Nic nezaškrtla, jednatel mámí peníze výhrůžkami. Další podvodná firma

07.10.2012
Nic nezaškrtla, jednatel mámí peníze výhrůžkami. Další podvodná firma

Sdružení Společná obrana v posledních dnech řeší stále více případů lidí podvedených katalogovým podvodníkem Michalem Kápičkou, jednatelem firmy MIDODA. V podstatě se vždy jedná o stejný průběh, a tak si dejte pozor, ať nenavážete kontakt s touto firmou.

 

 

Všichni lidé popisují v podstatě identický průběh svého lapení do sítí MIDODY. Na začátku Vám přijde většinou na Váš obchodní mail nevyžádaná nabídka k registraci vaší firmy zdarma.

čtěte také: Pozor! PROLUX sice mele z posledního, ale má nové spojence

Dále jedna z poškozených popsala průběh kontaktu s MIDODOU takto:   „...Žádné placené služby jsem nezaškrtla. Nacházela jsem se v sekci registraci firmy zdarma. Nikde nebyla uvedena žádná cena. Obchodní podmínky jsem četla, ale protože vím, že jsem nic nezaškrtla, tak jsem je odsouhlasila. Potom přišel link, který jsem neautorizovala. Doporučenou poštou mi pak přišel kód, který kdybych zadala tak je ze mne ověřená firma. Toto jsem také neučinila. Poslala jsem  Kápičkovi doporučený dopis, že požaduji zrušit registraci na jeho webu. Vrátil se mi zpět. Pak jsem posílala dopis s dodejkou, kde jsem mu zasílala právně formulovaný dopis (bylo nás více, kteří jsme posílali stejný dopis od právníka z ochrany spotřebitelů). Ten si p. Kápička převzal v Chrudimi místo v Praze. Poté následoval e-mail, který jevil příslib nápravy. Bohužel přišla další faktura. Zítra posílám další dopis s dodejkou. On písemně v žádném případě nereaguje na nic. Telefon nebere, je nedostupný. Zvažuji podat trestní oznámení. Jeho stránky fungují velice špatně. Jednou se na účet přihlásíte, pak to zase nefunguje. Když dám vyhledat mou firmu, tak výsledek je 0. Což by mělo fungovat. Žádné poptávky mi od něj nechodí. Přístup k poptávkám, který mi účtuje ve faktuře, nevyužívám," píše poškozená.

souvisejícíPozor na lovce vystavovatelů. Útočí zákeřně

Stovka podvedených 

Dle pana Richtera z kriminálky Náchod, který se případu MIDODA z vlastní iniciativy ujal, se mu přihlásilo již kolem stovky lidí s trestním oznámením. Z množství identicky vypovídajících poškozených je více než patrné, že se nejedná o jejich omyl, ale o plánovaný podvod. Součástí smlouvy s MIDODOU je rozhodčí doložka, ve které je uveden rozhodce Mgr. Tomáš Pfeifer z Brna. Ten ovšem, když zjistil, že je spojován s podvodem, tak údajně několikrát žádal pana Kápičku o to, aby ho přestal ve svých obchodních podmínkách uvádět jako rozhodce.

Není rovněž bez zajímavosti informace od jedné z poškozených, která nám napsala:

 „...Volala jsem na městský soud v Praze a informovala jsem se o tom, zda je možné zapsat někomu firmu, když ten někdo má za sebou jiné firmy v likvidaci. Tam mi řekli, že to možné není, že ten, co si to jde zapsat dává čestné prohlášení, že žádnou firmu v likvidaci, konkurzu ani insolvenci nemá. Mám kompletní výpis předchozí Kápičkovy firmy, na kterém je jasně napsáno, že v je v insolvenci, konkurzu a úpadku. Na kriminálce mi řekli, že je to platné, že Kápička je skutečně v insolvenci. Paní na soudu mi říkala, že pokud mám podezření, že někdo podal čestné prohlášení nepravdivě, tak mám podat stížnost buď na policii nebo na příslušný městský soud. Na soud jsem odeslala stížnost, na policii to udělám, až půjdu dát trestní oznámení."

psali jsme: Mobilizujeme. Náplň vaší práce: Boj proti podvodníkům. Přidej se k nám!

Je velmi povzbuzující, že občané si již začínají uvědomovat, že podvodníkům se lze postavit a jsou takto aktivní! Neboť vzhledem k tomu, že Kápička vlastně ještě nikdy na nikoho nepodal žalobu, ale pouze těmito žalobami vyhrožuje, je evidentní, že si velmi dobře uvědomuje, že jeho jednání je prokazatelně podvodné a že by mu jeho pohledávky nikdy žádný soud neuznal. Jemu v podstatě stačí, když se lidi leknou jeho vymahačských dopisů a ve strachu a aby od něho měli pokoj, zaplatí. 

Firma MIDODA je tedy dalším kandidátem na blacklist nepoctvivých firem, který naleznete zde:

Blacklist nepoctivých. Nesedněte na lep těmto firmám, ušetřete peníze

 

související:

 

Sdílení

NEJČTENĚJŠÍ

Nabídli mi Babiše za 200 000 EUR, odmítl jsem

Dostal jsem e-mailem velmi zajímavou „ponuku“ od nejmenovaného pána ze Slovenska. Ten mi nabídl ke koupi ...

Okamura: Pospíšil se mi kvůli exekutorům vysmíval. Až pak jsem se dozvěděl, s kým kamarádí

Na politické debatě s občany v pražských Bohnicích se v pondělí večer představil předseda Hnutí Úsvit ...

V médiích

Klasnová nemohla nereagovat na manipulaci ze strany iDNES

Babišova MF Dnes v dnešním vydání píše, že hlasování o rozpuštění sněmovny se přesouvá z pátku 16.8. ...

Deník.cz: Bárta v Turnově odměněn potleskem za snahu R-35

Bezpochyby nejočekávanějším bodem programu čtvrtečního zastupitelstva bylo vystoupení poslance Parlamentu ...

Kde se píše o VV 17. kvěna

Deník Víta Bárty

Komise k D47 jako prubířský kámen: Protikorupčníci natřeli veřejně Birkeho a Sobotka mlčí

Jako bývalý ministr dopravy se zájmem sleduji, jak se iniciativy „Vraťte nám stát!“ a „Veřejnost proti ...

Ťok, Ťok: Taky si ťokáte na čelo? Babiš se musel zbláznit

Když jsem se dnes z novinářské fleše dozvěděl, že Antonín Prachař na postu ministra doprav končí, řekl ...

Za nárůst dluhu poděkujte Prachařovi s Babišem. Ze státního rozmazlují stavitele

Ministr dopravy Antonín Prachař ve včerejších zprávách ČT uvedl, že se nebojí, že by pro svůj resort ...

Na začátek stránky