Bývalý detektiv, advokát Václav Láska neuspěl se svým trestním oznámením, které podal v lednu na trojici rebelů ODS a na premiéra Petra Nečase. Žalobkyně nepostoupila celou věc policii a shledala trestní oznámení jako neodůvodněné.
„V této souvislosti je třeba uvést, že vaše výhrady, které uvádíte v podání, jsou toliko úvahami a spekulacemi, které nemají oporu v žádném konkrétním důkazu, a je toliko věcí každého poslance, kdy ukončí a z jakého důvodu svoji poslaneckou činnost," zdůvodnila své rozhodnutí Obvodní státní zástupkyně pro Prahu 1 Šárka Pokorná a doplnila, že podání neobsahovalo takové skutečnosti, na jejichž podkladě by bylo možné učinit závěr o podezření ze spáchání trestného činu.
Státní zástupkyně pravděpodobně nebrala v potaz či vůbec neznala vyjádření ministra zahraničí Karla Schwarzenberga, který v rozhovoru pro Lidové noviny přiznal, že byl o umístění bývalých poslanců Šnajdra, Fuksy a Tluchoře informován, a tento postup nazval „prachsprostým vydíráním“.
psali jsme: DOKUMENT UVNITŘ: Láska podal trestní oznámení na rebely ODS a Nečase
Neúspěšný prezidentský kandidát svoje vyjádření ještě opepřil pro server Česká pozice. Na dotaz, zda mu jednání ministra financí Miroslava Kalouska, který dosadil Marka Šnajdra do dozorčí rady státního podniku Čepro a předtím Ivana Fuksu do Českého aeroholdingu, nepřipadá jako korupce, odpověděl, že to je přesně tak. Dodal, že v domlouvání trafik pro trojici občanských demokratů hrál roli přímo premiér a předseda ODS Petr Nečas a ministr financí dostal uplácení „rebelů“ z ODS za úkol.
Láska podal trestní oznámení na trojici bývalých poslanců ODS Petra Tluchoře, Marka Šnajdra a Ivana Fuksu a premiéra Petra Nečase začátkem ledna. Důvodem byly právě posty, které bývalí poslanci získali výměnou za složení mandátu. Díky tomu se totiž vládě koncem loňského roku podařilo prosadit daňový balíček a přežít.
Čtěte také: