Chtěli boj, mají ho mít. Podáváme na CPE hromadnou žalobu

28.12.2012
Chtěli boj, mají ho mít. Podáváme na CPE hromadnou žalobu

 Lidé, kteří se dostanou do finančních problémů a hledají pomoc v nebankovním sektoru,  se stávají snadnou kořistí nejen lichvářů, ale i prachsprostých podvodníků, kteří pod příslibem snadno dosažitelné půjčky, lákají od důvěřivých občanů peníze, jako jakousi údajně vratnou zálohu  zhruba od 4 do 15  tisíc korun podle výše požadované půjčky a následně těmto lidem sdělí, že jejich půjčka nebyla schválena protože z jejich strany došlo údajně k porušení smlouvy. Za toto „porušení smlouvy“ pak požadují ještě pokutu ve výši kolem 12 000 Kč. Někdy i více!   

  

Kupříkladu jen ze strany společnosti CPE Credits of Private Equity a.s. , kterou se občanské sdružení Společná obrana www.spolecnaobrana.net začalo zabývat zhruba před měsícem, se zřejmě jedná již o stovky případů. A denně se hlásí další a další poškození! Společná obrana sice zjistila, že  firma CPE  tuto pokutu  soudně nevymáhá, nicméně  soudy a exekucemi vyhrožuje, což samo o sobě je pro lidi ve finanční tísni velmi stresující. 

více o praktikách firmy zde"Šméčko" úvěrové firmy Top Credit: Zmíníš se o nás, zaplatíš 50 tisíc

Ve snaze tuto situaci řešit, se sdružení Společná obrana rozhodlo podat na firmu CPE Hromadnou žalobu. K dnešnímu dni se přihlásilo již přes 40 lidí, kteří jsou ochotni vypovědět svůj příběh u soudu. Smutné ovšem je, že pro ně samotné tento soud vůbec nic nevyřeší! Instituce Hromadné žaloby v naší zemi zná totiž pouze možnost Žaloby o zdržení se protiprávního jednání! Takže pokud by tito lidé chtěli získat nazpět své peníze, museli by každý zvlášť podat na CPE Žalobu o navrácení neoprávněného obohacení.  Neboť co peklo schvátí, samo od sebe nenavrátí! 

Vzhledem k tomu ovšem, že částky, o které tato firma lidi připravila nejsou nijak závratné, podvodníci tedy správně předpokládají, že lidé do takovýchto soudních sporů, do kterých je třeba investovat další finance, nepůjdou a řeknou si smířeni s osudem,  že za blbost se platí. 

doporučujeme: 29 milionů doma. Dotace na MPO rozdělují poradci sami sobě

Nedostatek v legislativě, respektive omezení Hromadných žalob pouze na žaloby o zdržení se protiprávního jednání, je tedy přesně tou správnou vodou pohánějící  mlýny podvodných firem, které těží z lidského neštěstí. 

Nebýt této mezery v zákonech, mohli by  poškození občané požadovat navrácení peněz v jednom jediném soudním řízení!

 Občanské sdružení Společná obrana se ovšem rozhodlo kromě Hromadné žaloby, ještě k dalšímu kroku a to, že těmto lidem s jejich osobními žalobami o navrácení peněz pomůže a je rozhodnuto třeba i zavalit naše soudy takto bagatelními spory, jen aby si naši zákonodárci konečně uvědomili, že ochrana spotřebitelů nespočívá pouze v prevenci a osvětě, ale že lidem poškozeným podvodníky je skutečně třeba účinně pomáhat!

V likvidaci

Zajímavá je také vlastnická struktura firmy a internetové stránky. V sekci "Napsali o nás" naleznete osm odkazů, které však všechny odkazují na jeden totožný článek. Za Liborem Mrázkem, jak patrno z grafu, zůstaly jen dvě firmy v likvidaci.

                   

 

Zkušenosti podvedených

Zde zveřejňujeme jen některé maily, které dorazily do Společné obrany v souvislosti s firmou CPE:

na internetových stránkách jsem narazila na váš email. Sepsala jsem s firmou CPE smlouvu, ale odmítám jim poslat inkaso v moji bance, chci rychle odstoupit od smlouvy, abych stihla 14denní lhůtu. Můžete mi prosím pomoci? Mohla byste mi prosím poslat nějaké odstoupení? Děkuji 


 

Dobrý den.Taky jsem nalétl CPE.smlouvu jsem podepsal 27.11.2012 zaplatil 15000kč a do dnešního dne nic.Tedy ano svolil jsem k inkasu 20000kč a dnes mi do telefonu řekli že mi úvěr zamítli že jsem uvedl nepravdivé údaje a chtí pokutu 12000kč.jak mám dále postupovat?počítal jsem s možností podvodu proto jsem na účtu nenechal peníze aby nešlo inkasovat.díky za radu. 


 

Dobrý večer paní Glaserová, 

dozvěděla jsem se o Vás (bohužel pozdě) z internetu. Taky jsem naletěla a zaplatila 7200,- firmě Top Credit,  nakonec to je CPE. Věřila jsem jím, a vše potřebné jsem jím poslala , ale když po mně chtěli potvrzení o příjmu, které jsem dávala již obchodnímu zástupci, bylo mi to divné. Nakonec mi přišel mail že mám zaplatit pokutu ve výší 12000,- kč. Nevím co mám dělat, v noci nemůžu spát kvůli tomu. Byla bych moc ráda kdyby jste mi poradila co mám dělat


 

Bohužel i já jsem se stala obětí podvodu této společnosti. A to právě tento pátek a to v Praze , složila jsem jak už asi pro vás známou Zálohu 8200,- a jak jsem se bohužel dozvěděla jen zbytečně. Můžete mi prosim poradit jak co nejdříve odstoupit od této smlouvy? 

 

 

                

 

Další články z rubriky Společná obrana:

 

  

Sdílení

NEJČTENĚJŠÍ

Nabídli mi Babiše za 200 000 EUR, odmítl jsem

Dostal jsem e-mailem velmi zajímavou „ponuku“ od nejmenovaného pána ze Slovenska. Ten mi nabídl ke koupi ...

Okamura: Pospíšil se mi kvůli exekutorům vysmíval. Až pak jsem se dozvěděl, s kým kamarádí

Na politické debatě s občany v pražských Bohnicích se v pondělí večer představil předseda Hnutí Úsvit ...

V médiích

Klasnová nemohla nereagovat na manipulaci ze strany iDNES

Babišova MF Dnes v dnešním vydání píše, že hlasování o rozpuštění sněmovny se přesouvá z pátku 16.8. ...

Deník.cz: Bárta v Turnově odměněn potleskem za snahu R-35

Bezpochyby nejočekávanějším bodem programu čtvrtečního zastupitelstva bylo vystoupení poslance Parlamentu ...

Kde se píše o VV 17. kvěna

Deník Víta Bárty

Komise k D47 jako prubířský kámen: Protikorupčníci natřeli veřejně Birkeho a Sobotka mlčí

Jako bývalý ministr dopravy se zájmem sleduji, jak se iniciativy „Vraťte nám stát!“ a „Veřejnost proti ...

Ťok, Ťok: Taky si ťokáte na čelo? Babiš se musel zbláznit

Když jsem se dnes z novinářské fleše dozvěděl, že Antonín Prachař na postu ministra doprav končí, řekl ...

Za nárůst dluhu poděkujte Prachařovi s Babišem. Ze státního rozmazlují stavitele

Ministr dopravy Antonín Prachař ve včerejších zprávách ČT uvedl, že se nebojí, že by pro svůj resort ...

Na začátek stránky