Společná obrana vyhlásila válku ministru Kubovi otevřeným dopisem

29.12.2012
Společná obrana vyhlásila válku ministru Kubovi otevřeným dopisem

Předsedkyně občanského sdružení Společná obrana Světlana Glaserová napsala otevřený dopis ministru průmyslu a obchodu Martinu Kubovi (ODS), který rozhodně stojí za přečtení. 

 

 

 

Pane ministře Kubo,

tentokrát Vám již nepíši jménem občanského sdružení, ale jménem svým vlastním. Jménem ženské, která vychovala 4 děti, jménem babičky šesti vnoučat a zejména jménem občana této země!  
Tak jak jsem předpokládala, na dopis adresovaný do Vašich vlastních rukou, jsem obdržela odpověď  z Vašeho pověření od paní ředitelky odboru technické harmonizace a spotřebitelské legislativy Ing.Ivany Kocové Ph.D. 
Odůvodnění zamítnutí mé žádosti o dotaci našemu sdružení Společná obrana tím, že jsem nedodala jakési potvrzení o registraci sdružení od statistického úřadu je výsměchem nejen mě a našemu sdružení, ale výsměchem všem občanům poškozeným podvodníky, kterým naše sdužení již několik let bezúplatně pomáhá!

související: 29 milionů doma. Dotace na MPO rozdělují poradci sami sobě

Dodala jsem Vám veškerou požadovanou dokumentaci týkající se financování i řádné registrace sdružení. Dodala jsem Vám podrobně vypracovaný projekt na pomoc poškozeným klientům. Dodala jsem Vám historii našeho sdružení, které na rozdíl od jiných Vámi dotovaných spotřebitelských  sdružení, lidem OPRAVDU POMÁHÁ a nikoli jen pobírá státní dotace na jakési fiktivní rádobyaktivity! Dodala jsem Vám hromadu požadovaných dokumentů, kterou jsem málem na Váš úřad ani neunesla. 

A místo toho, abych se ze strany Vašeho úřadu dočkala podání pomocné ruky a třeba možnosti tento dokument doplnit, dočkala jsem se pouze pouze  birokratické zvůle!

 Podle mé vlastní zkušenosti, se ovšem přesně stejným arogantním způsobem chovají k občanům i Vámi dotovaná spotřebitelská sdružení! 

Když jsem sama před bezmála třemi roky padla do spárů podvodné společnosti PROLUX Consulting Int.s.r.o. a hledala záchranu, či alespoň radu u  o.s. SOS, které bylo v té době jediným, které se údajně podobnou pomocí občanům zabývalo.

čtěte také: Chtěli boj, mají ho mít. Podáváme na CPE hromadnou žalobu

Nedočkala jsem se od tohoto státem dotovaného sdružení po dobu 6 měsíců vůbec žádné odpovědi!!! 

Ačkoli jsem se své dotazy dle návodu na internetu snažila opakovaně podporovat placenými SMSkami. Na můj dotaz z března 2010, jsem obdržela odpověď „již“  v září 2010! Když jsem si sdělení přečetla, nevěděla jsem zda se mám této věru žertovnézprávě smát, či mám brečet.

 Ze spotřebitelského sdružení SOS mi totiž odpověděli, abych si vyhledala stránky www.stop-prolux.net  a na nich si našla všechny potřebné informace týkající se postupu proti PROLUXU. Tedy obdržela jsem velmi užitečné a inspirativní doporučení, abych pomoc hledala na svých vlastních stránkách, které jsem mezitím založila a informacemi naplnila. Když jsem se dále snažila se SOS komunikovat a žádala je o pomoc při podání Hromadné žaloby, byla jsem vyzvána, abych jim poslala podklady, s tím, že se jejich právníci na to podívají. Poslala jsem jim tedy požadované dokumenty a OD TÉ DOBY SE MI JIŽ ZE SOS NIKDY NIKDO NEOZVAL! Předpokládám, že právníci SOS se stále ještě na tyto dokumenty dívají a dívají a dívají... 

doporučujeme: Praha 6 jde kvůli bytu přes mrtvoly. Invalidní důchodkyni chce vystěhovat za každou cenu

SOS se nicméně rozrostlo o mnoho dalších státem dotovaných poboček a regionálních odnoží a jelikož je vedeno mnoha zdatnými úředníky, nemůže se tedy pochopitelně nikdy přihodit, že by jim při žádosti o dotace chyběl nějaký nesmyslný cár papíru. 
Svůj boj s PROLUXEM, jsem nicméně vyhrála i bez pomoci SOS a navzdory  varování mnoha právníků, kteří mi tvrdili, že smlovy PROLUXU jsou „neprůstřelné“, jsem vyhrála jak svůj boj osobní, tak boj stovek jiných poškozených, kterým jsem za tu dobu pomohla a ze spárů těchto podvodníků je osvobodila. 
A já Vás pane Ministře ujišťuji, že ani tento svůj boj nevzdám, že nevzdám boj proti korupci, která evidentně na Vašem Ministerstvu vládne, nevzdám boj proti občanským sdružením, která místo, aby spotřebitelům pomáhala, tak rozdávají podvodníkům certifikáty poctivosti (jako sdružení Spotřebitel net). 
Ujišťuji Vás, že nevzdám boj proti Vašemu Ministerstvu a proti Vládě, která tyto praktiky umožňuje! 
Mě totiž, na rozdíl od Vás pane Ministře a na rozdíl od Vašich úředníků, kterým jde zjevně jen o teplé židle a plná korýtka, na budoucnosti občanů naší země opravdu záleží!

 

28.12.2012    Světlana Glaserová

 

            

 

Další články z rubriky Společná obrana:

 

Sdílení

NEJČTENĚJŠÍ

Nabídli mi Babiše za 200 000 EUR, odmítl jsem

Dostal jsem e-mailem velmi zajímavou „ponuku“ od nejmenovaného pána ze Slovenska. Ten mi nabídl ke koupi ...

Okamura: Pospíšil se mi kvůli exekutorům vysmíval. Až pak jsem se dozvěděl, s kým kamarádí

Na politické debatě s občany v pražských Bohnicích se v pondělí večer představil předseda Hnutí Úsvit ...

V médiích

Klasnová nemohla nereagovat na manipulaci ze strany iDNES

Babišova MF Dnes v dnešním vydání píše, že hlasování o rozpuštění sněmovny se přesouvá z pátku 16.8. ...

Deník.cz: Bárta v Turnově odměněn potleskem za snahu R-35

Bezpochyby nejočekávanějším bodem programu čtvrtečního zastupitelstva bylo vystoupení poslance Parlamentu ...

Kde se píše o VV 17. kvěna

Deník Víta Bárty

Komise k D47 jako prubířský kámen: Protikorupčníci natřeli veřejně Birkeho a Sobotka mlčí

Jako bývalý ministr dopravy se zájmem sleduji, jak se iniciativy „Vraťte nám stát!“ a „Veřejnost proti ...

Ťok, Ťok: Taky si ťokáte na čelo? Babiš se musel zbláznit

Když jsem se dnes z novinářské fleše dozvěděl, že Antonín Prachař na postu ministra doprav končí, řekl ...

Za nárůst dluhu poděkujte Prachařovi s Babišem. Ze státního rozmazlují stavitele

Ministr dopravy Antonín Prachař ve včerejších zprávách ČT uvedl, že se nebojí, že by pro svůj resort ...

Na začátek stránky