Bárta pro PL před konferencí: Za levnější život a spravedlivější stát

15.02.2013
Bárta pro PL před konferencí: Za levnější život a spravedlivější stát

V sobotu se koná volební konference Věcí veřejných, na které budou delegáti vybírat nového předsedu a místopředsedy strany. Horkým kandidátem na post předsedy je poslanec Vít Bárta, který pro ParlamentníListy.cz mluví o své představě, jak chce stranu měnit, o kauze s údajnými milionovými výplatami pro politiky VV i o tom, kdo podle něho ovládá Jiřího Dienstbiera.

 

Co byste jako předseda VV chtěl změnit?

Propojit Poslaneckou sněmovnu a všechny naše komunální politiky do jednotného šiku za levnější život a spravedlivější stát. Jinak řečeno, jsem přesvědčen, že politika je dnes poněkud akvarijní disciplína a pokud ji nedokážeme propojit na všech úrovních co nejblíže lidem, tak se nezmění.

Když mluvím o tom, aby byl levnější život, tak tím nemyslím, aby byly vyšší sociální dávky a větší výdaje státu, ale o tom, že stát musí přestat chránit kartelové dohody potravinářů, aby byly levnější potraviny, a musí přestat chránit teplárníky, aby bylo levnější teplo. To jsou přesně témata, která musíme řešit v komunále i ve sněmovně. S konkrétními recepty v tomto směru chci jít na naši konferenci.

Jak se tváříte či hodnotíte Radka Johna jako předsedu v jeho dosavadní práci?

Chtěl bych, aby protikorupční boj Věci veřejné nevzdaly, ale aby to byl jeden z pilířů fungování strany. I proto bych chtěl Radka Johna za prvního místopředsedu strany pro zajištění kontinuity protikorupčního boje. Neměli bychom to vzdát, i když VV prosadily nezávislého policejního prezidenta, tak by dál tato aktivita neměla usnout a pokračovat dál.

více zdeVolby vedení VV už v sobotu: Za prvního místopředsedu prosím Radka Johna

Co vaše spolupráce s Holešovskou výzvou a senátorem Okamurou? Můžete o tom blíže promluvit?

Ve Věcech veřejných je zapotřebí si přiznat, že naše naivita tím, že změníme politiku od shora dolů tím, že zašpuntujeme penězovody z ministerstva dopravy a odšpuntujeme protikorupční boj, zjevně nestačí a za tu naši naivitu jsme museli zaplatit krutou daň v podobě pádu preferencí VV, protože jsme neuspěli. O to více musíme nyní pokorně hledat partnery, abychom dokázali změnit nejenom politiku, ale celý politický systém.

čtěte také: Velký sněm je teprve začátek

Můžete se nyní ještě vrátit k té reportáži TV Nova v pořadu Na vlastní oči a obviněním, že desítkám politiků VV byly vypláceny štědré odměny mimo účetnictví?

Jednoznačně odmítám všechna nařčení. Když jsem to velmi intenzivně studoval, dochází mi, že vlastně ani není proti čemu se bránit, protože se jedná jen o jakýsi soubor nařčení a blábolů, kde za vrchol považuji to, že jediný konkrétní a nejhmatatelnější důkaz má přinášet svědectví Jaroslava Škárky, který je zcela jednoznačně usvědčený podvodník, lhář a člověk, který u soudu předložil podvržený důkaz.

Fascinuje mě, že pan Kroupa, který dal panu Škárkovi ve svých reportážích tolik prostoru, že tam neuvedl ten případ s podvržené nahrávky, kterou Škárka předložil soudu, že zcela jednoznačně před soudem lhal. Mimochodem soud stále vyzývá orgány činné v trestním řízení, aby se jeho křivou výpovědí zabývaly.

Je to jen další důkaz toho, jak Kroupa vyrábí kompromitující materiály na objednávku v situaci, kdy z jedné strany skončil soudní proces a z druhé strany je před konferencí Věcí veřejných. Případ paní Jourové je jedním ze signálů, že pan Kroupa takovou práci nedělá poprvé.

více zdeStanovisko Výkonné rady Věcí veřejných k nové mediální kampani Janka Kroupy

Na závěr bych přešel k jinému tématu. Nálady a vášně z prezidentské volby stále ještě doznívají, což se v nedávné době ukázalo hlavně v ČSSD, kde se na tom podílel i Jiří Dienstbier, který se opřel i do SPOZ a řekl, že tu stranu ovládá mafie. Jak na to pohlížíte?       

Jsem přesvědčený, že Jiří Dienstbier je agent pana Kalouska v sociální demokracii. Dienstbierovo jednání i s podporou Schwarzenberga na Hrad, která je jednoznačně spojena s akceptací církevních restitucí, s akceptací zvyšování DPH, s akceptací všech negativních a nesmyslných kroků vlády v neprospěch občanů České republiky, je jednoznačným příkladem, že pan Dienstbier prostě musí plnit určité závazky vůči ministru Kalouskovi.

 Vyšlo na serveru ParlamentníListy.cz

Články z rubriky Deník:

 

Sdílení

NEJČTENĚJŠÍ

Nabídli mi Babiše za 200 000 EUR, odmítl jsem

Dostal jsem e-mailem velmi zajímavou „ponuku“ od nejmenovaného pána ze Slovenska. Ten mi nabídl ke koupi ...

Okamura: Pospíšil se mi kvůli exekutorům vysmíval. Až pak jsem se dozvěděl, s kým kamarádí

Na politické debatě s občany v pražských Bohnicích se v pondělí večer představil předseda Hnutí Úsvit ...

V médiích

Klasnová nemohla nereagovat na manipulaci ze strany iDNES

Babišova MF Dnes v dnešním vydání píše, že hlasování o rozpuštění sněmovny se přesouvá z pátku 16.8. ...

Deník.cz: Bárta v Turnově odměněn potleskem za snahu R-35

Bezpochyby nejočekávanějším bodem programu čtvrtečního zastupitelstva bylo vystoupení poslance Parlamentu ...

Kde se píše o VV 17. kvěna

Deník Víta Bárty

Komise k D47 jako prubířský kámen: Protikorupčníci natřeli veřejně Birkeho a Sobotka mlčí

Jako bývalý ministr dopravy se zájmem sleduji, jak se iniciativy „Vraťte nám stát!“ a „Veřejnost proti ...

Ťok, Ťok: Taky si ťokáte na čelo? Babiš se musel zbláznit

Když jsem se dnes z novinářské fleše dozvěděl, že Antonín Prachař na postu ministra doprav končí, řekl ...

Za nárůst dluhu poděkujte Prachařovi s Babišem. Ze státního rozmazlují stavitele

Ministr dopravy Antonín Prachař ve včerejších zprávách ČT uvedl, že se nebojí, že by pro svůj resort ...

Na začátek stránky