Bárta k radním: Chcete 100 dní hájení? Snižte si plat

25.11.2012
Bárta k radním: Chcete 100 dní hájení? Snižte si plat

Pokud někteří noví středočeští radní potřebují pro svoji práci sto dní hájení, měli by adekvátně k tomu pobírat i nižší plat. Tak komentuje zprávu některých serverů Vít Bárta, předseda Krajské rady Věcí veřejných ve Středočeském kraji.

 

 

 

Středočeský kraj má po volbách novou vládu, tvořenou koalicí sociálních demokratů a komunistů. V současné době dochází k „porcování medvěda“ v rámci rozdělování funkcí v krajské radě. „To ale připomíná podivné losovačky, které na hejtmanství doslova kvetly za působení exhejtmana Ratha a středočeské VV je dlouhodobě kritizovaly. Jak jinak totiž pohlížet na přidělení funkce radního nováčkovi, který nemá s daným odvětvím žádné zkušenosti, a přesunutí člověka, který oboru v minulých letech šéfoval, na jiný rezort v rámci rady,“   reaguje šéf středočeských VV Vít Bárta na jmenování historika a politologa Marka Semeráda radním pro životní prostředí namísto dosavadního šéfa tohoto krajského rezortu, soudního znalce v oboru Miloše Petery, který pro změnu bude nově šéfovat krajské dopravě. 

čtěte takéPrazdroj se chová doma jako predátor. Zákon mu to umožňuje

Podle Víta Báry se dá o úspěchu Semerádova plánu, kterým má být získání evropských peněz pro středočeské životní prostředí, předem pochybovat. „Tento pán totiž v uplynulých letech působil v pozici šéfa Zastoupení Středočeského kraje v Bruselu a za celou tu dobu se  mu nepodařilo přilákat do regionu žádného evropského investora, i když to bylo jedním z hlavních cílů této mise, kterou středočeské VV dlouhodobě kritizovaly,“ říká Bárta.

Věci veřejné se kromě toho pozastavují nad tím, že lidé dosazení do pozic v důležitém krajském rezortu – zdravotnictví – požadují pro svou práci a rozhodování tři měsíce shovívavého hájení, aby se v rezortu dostatečně zorientovali. „Nově jmenovaná radní, komunistka Jiřina Fialová totiž v minulém volebním období vedla krajský Výbor pro zdravotnictví a Stanislav Holobrada, který ji v této funkci nyní nahradil, byl členem téhož výboru. Orientovaní v problematice by tedy měli být oba víc než dostatečně,“ upozorňuje Vít Bárta. 

Středočeské VV udivuje skutečnost, že medializované záměry zástupců nové krajské reprezentace naprosto přehlížejí skutečnost, že Středočeský kraj patří na špici celorepublikového žebříčku regionů z hlediska jejich zadluženosti. „Jestliže staronový náměstek pro regionální rozvoj Marcel Chládek, jinak stínový ministr školství proklamuje, že chce podpořit rozkvět regionu například tím, že vznikla pro myslivce mapa honiteb a hejtmanství k ní nimrodům nabídne i kulturní program, připomíná to spíš než zodpovědnou politiku scénku z cimrmanovského představení,“ dodává šéf regionálních VV Vít Bárta.

 

 další články z rubriky Vize VV:

Sdílení

NEJČTENĚJŠÍ

Nabídli mi Babiše za 200 000 EUR, odmítl jsem

Dostal jsem e-mailem velmi zajímavou „ponuku“ od nejmenovaného pána ze Slovenska. Ten mi nabídl ke koupi ...

Okamura: Pospíšil se mi kvůli exekutorům vysmíval. Až pak jsem se dozvěděl, s kým kamarádí

Na politické debatě s občany v pražských Bohnicích se v pondělí večer představil předseda Hnutí Úsvit ...

V médiích

Klasnová nemohla nereagovat na manipulaci ze strany iDNES

Babišova MF Dnes v dnešním vydání píše, že hlasování o rozpuštění sněmovny se přesouvá z pátku 16.8. ...

Deník.cz: Bárta v Turnově odměněn potleskem za snahu R-35

Bezpochyby nejočekávanějším bodem programu čtvrtečního zastupitelstva bylo vystoupení poslance Parlamentu ...

Kde se píše o VV 17. kvěna

Deník Víta Bárty

Komise k D47 jako prubířský kámen: Protikorupčníci natřeli veřejně Birkeho a Sobotka mlčí

Jako bývalý ministr dopravy se zájmem sleduji, jak se iniciativy „Vraťte nám stát!“ a „Veřejnost proti ...

Ťok, Ťok: Taky si ťokáte na čelo? Babiš se musel zbláznit

Když jsem se dnes z novinářské fleše dozvěděl, že Antonín Prachař na postu ministra doprav končí, řekl ...

Za nárůst dluhu poděkujte Prachařovi s Babišem. Ze státního rozmazlují stavitele

Ministr dopravy Antonín Prachař ve včerejších zprávách ČT uvedl, že se nebojí, že by pro svůj resort ...

Na začátek stránky