Nebýt Kačenky, nevím, zda by VV existovaly. Pro mě hvězda 2012

30.12.2012
Nebýt Kačenky, nevím, zda by VV existovaly. Pro mě hvězda 2012

Nechci, aby tento článek vyzněl jako text na udobřenou, protože jsem nic neprovedl, ale musím říct, že pro mě představuje hvězdu Věcí veřejných pro rok 2012 jednoznačně moje žena Kateřina Klasnová. Těch důvodů proč, je hned několik.

 

 

 

Kateřina je hvězda nejen VV, ale i mého života. Od 16 let, kdy jsem začal podnikat, jsem byl zvyklý nést odpovědnost nejen za sebe, ale i za své zaměstnance i zákazníky. V pátek 13. dubna 2012, kdy se můj dosavadní svět bez nadsázky zhroutil, nechápajíc, jak můžu být odsouzen, když jsem zcela jednoznačně dokázal, že poslanec Škárka a poslankyně Kočí mou půjčku obrátili záludně v úplatek, se naplno rozsvítila ona pomyslná hvězda Kačenky. V situaci, kdy kamarádi, kamarádky, spolupracovníci ve VV opouštěli loď, předhánějíce se mezi sebou o to, kdo je povede, zda Pavel Dobeš či Karolína Peake, se Kačenka postavila do čela a semkla bojujícího Petra Skokana, Radka Johna, Janu Drastichovou, Jirku Kohouta a mnohé další k tvrdému odporu. Nebýt jí, nejsem si jist, zda by dnes VV vůbec existovaly.

 Nicméně hvězdou mého života se Kačenka stala nejen proto, že zachránila loď, kterou jsme společně s Radkem Johnem vytvořili a na níž společně v politice válčíme, ale hlavně proto, že v nejtěžších chvílích mého života stála nikoli po mém boku, ale jako štít přede mnou a chránila mě proti novinářům i politikům, pomáhala mi se udržet, a nenechat se vyvést z míry a ještě přitom stihla udržovat teplo domova, kde se na to peklo kolem dalo dokonale zapomenout.

čtěte také: 2X navrhly VV zvýšení platů pouze soudcům. Koalice to však zamítla

Chtěl bych jí to někdy oplatit, ale nikdy bych ji (nám) nepřál zažít něco podobného, a tak alespoň touto cestou jí chci poděkovat, ale nejen jí, také všem lidem, kteří mi dali podporu v tomto těžkém roce. Nicméně Kačenka je hvězdou nejen díky opoře, kterou mi v dubnu poskytla, ale i kvůli jiným věcem.

Málokterá předsedkyně poslaneckého klubu v historii ČR zažila tolik vyhrocených a proradných jednání vlastních oveček jako právě moje drahá polovička. Nejenže je prožila, ale navíc je dokázala všechny s noblesou zvládnout. Během uplynulého roku odešly VV z vlády, zakusily hořkost druhého puče v režii Karolíny Peake, a by toho nebylo málo, prošly na začátku listopadu třetím dělením, když klub opustili Josef Dobeš a Milan Šťovíček, kteří umožnili svými hlasy zahnat klinickou smrt Nečasovy vlády při hlasování o DPH.

psali jsme: Klasnová důrazně: Žádné další benefity poslancům

Tvrdé jádro poslanců se nakonec vyselektovalo a klub kráčí pod vedením Kateřiny dál, navzdory dalším destrukčním snahám pánů Nečase a Kalouska, o jejichž nabídkách hovořila i Kristýna Kočí na nahrávkách s Kamilem Jankovským.

Katka bojuje a dře na několika frontách. Její iniciativou získal NKÚ patřičné kompetence, její iniciativou se pomáhá rozsvěcet v pološeru státního podniku Lesy ČR a v neposlední řadě její iniciativou se zachraňují Lázně v Kyselce.  Práce, kterou Kačenka odvádí pro stranu, je prostě mnoho a já jen doufám, že nepoleví ani v příštím roce.

 

Další články z vize VV:

 

Sdílení

NEJČTENĚJŠÍ

Nabídli mi Babiše za 200 000 EUR, odmítl jsem

Dostal jsem e-mailem velmi zajímavou „ponuku“ od nejmenovaného pána ze Slovenska. Ten mi nabídl ke koupi ...

Okamura: Pospíšil se mi kvůli exekutorům vysmíval. Až pak jsem se dozvěděl, s kým kamarádí

Na politické debatě s občany v pražských Bohnicích se v pondělí večer představil předseda Hnutí Úsvit ...

V médiích

Klasnová nemohla nereagovat na manipulaci ze strany iDNES

Babišova MF Dnes v dnešním vydání píše, že hlasování o rozpuštění sněmovny se přesouvá z pátku 16.8. ...

Deník.cz: Bárta v Turnově odměněn potleskem za snahu R-35

Bezpochyby nejočekávanějším bodem programu čtvrtečního zastupitelstva bylo vystoupení poslance Parlamentu ...

Kde se píše o VV 17. kvěna

Deník Víta Bárty

Komise k D47 jako prubířský kámen: Protikorupčníci natřeli veřejně Birkeho a Sobotka mlčí

Jako bývalý ministr dopravy se zájmem sleduji, jak se iniciativy „Vraťte nám stát!“ a „Veřejnost proti ...

Ťok, Ťok: Taky si ťokáte na čelo? Babiš se musel zbláznit

Když jsem se dnes z novinářské fleše dozvěděl, že Antonín Prachař na postu ministra doprav končí, řekl ...

Za nárůst dluhu poděkujte Prachařovi s Babišem. Ze státního rozmazlují stavitele

Ministr dopravy Antonín Prachař ve včerejších zprávách ČT uvedl, že se nebojí, že by pro svůj resort ...

Na začátek stránky