Hrnečku vař za 42 tisíc. Podvodník má ale smůlu

10.11.2012
Hrnečku vař za 42 tisíc. Podvodník má ale smůlu

Svět lidí se v posledních letech čím dál více rozděluje nikoli jen na bohaté a chudé, ale podle vzoru divoké zvěře se dělí na predátory a jejich oběti. Každý slušný a tím pádem důvěřivý člověk v naší zemi je potencionální obětí nějakého podvodníka. Podvodných společností je tolik, že je s podivem, že se ještě nepožraly navzájem. 

 

 

 

Před několika málo dny se na Občanské sdružení Společná Obrana www.spolecnaobrana.net obrátila paní Kateřina Klasnová s tím, že ji požádala  naléhavě o pomoc zoufalá invalidní důchodkyně z Českých Budějovic paní J.F. Společné Obraně tak přibyl na její Černou listinu další podvodný podnikatelský subjekt, a to firma ESSOX s.r.o. se sídlem v Českých Budějovicích. 

Co se tedy vlastně přihodilo?

Dne 4. ledna 2012 na předváděcí akci firmy Bismark v hotelu Kanon v Českých Budějovicích se paní J. F. nechala přesvědčit o tom, že nutně potřebuje sadu hrnců na vaření zdravé stravy. O přesvědčovacích a manipulačních technikách předvádějících asistentů, kterým odolá jen málo který důchodce, byla popsána již spousta papíru a není třeba je zmiňovat. 

čtěte takéSmutné. Stát připravil kumštýře o důchod, teď je nutí přispívat

Paní J. F. také podlehla. Nadšená, že na stará kolena se konečně začne zdravě stravovat, podepsala jakousi smlouvu o koupi a zároveň smlouvu s firmou ESSOX o úvěru na svůj „nákup“ v ceně 25 000. Poté se nechala velmi ochotným asistentem Štěpánkem dopravit i s hrnci jeho autem až k sobě domů. Když ale pan Štěpánek odjel a zanechal paní J. F. i s jejími hrnci o samotě, rozleželo se milé paní hlavě, že zřejmě udělala hloupost. Sebrala se tedy a honem jela zpět do hotelu Kanon, kde pana Štěpánka ke své úlevě ještě zastihla. Řekla mu tedy, že svůj nákup si rozmyslela a že chce od smlouvy odstoupit z důvodu jeho vysoké ceny. Pan Štěpánek nebyl sice z jejího rozhodnutí nijak nadšený, nicméně jí slíbil, že vše zařídí a že smlouva bude stornována. Pak ji dovezl opět k ní domů a vzal si hrnce.  

Paní J. F. si tedy oddechla, že má hrnce na zdravou stravu z krku a předpokládala, že tímto se její anabáze stane jen historkou, kterou může pobavit kamarádky u kafe. Chyba lávky! Pan Štěpánek pochopitelně žádnou smlouvu nestornoval a firma ESSOX nyní požaduje od paní J.F. částku nikoli ovšem 25 tisíc, které údajně mělo nádobí stát, ale 42 590,-Kč !!! Když se po tomto zjištění snažila paní J.F. pana Štěpánka kontaktovat, bylo jí nějakým jiným mužem, který zvedl na čísle pana Štěpánka, sděleno, že pan Štěpánek je podvodník, že mobil měl půjčený a že tomu muži dluží 50 000,-Kč a navíc, že milý asistent Štěpánek v současné době pobývá za mřížemi. 

Když se paní Glaserová předsedkyně Společné Obrany případu paní J.F. ujala,  předpokládala,  že podvodníkem je zřejmě pouze vykutálený pan Štěpánek. Když však zkusila firmu ESSOX „vygooglit“, nestačila se divit. Názory podobnými tomuto:

...Dobrý den, také jsem se stal obětí zlodějské, pod­vodné, lichvář­ské společnosti ESSOX.“     http://www.mesec.cz/adresar/essox/nazory/   se to na internetu jen hemží.

Štěstí v neštěstí 

Pro paní J.F. máme ovšem potěšující zprávu! Její smlouva je s největší pravděpodobností absolutně neplatná!   Zjistili jsme totiž, že veškeré smlouvy, které společnost ESSOX uzavřela před datem 01.04.2012  trpí právní vadou obcházení zákona a jsou NEÚČINNÉ, respektive z těchto smluv nelze nařídit a vykonat exekuci!

 související: Pozor na praktiky "rychlopůjčkařů". Za tisícovku smlouva na třináct stran

                   Zastavme epidemii exekucí. Prevence je základ

V této věci již opakovaně rozhodl NS, a to např. v rozhodnutí spis.zn. 23 Cdo 107-2012 ze dne 25. ledna 2012, spis.zn. 23 Cdo 3629-2010 ze dne 28. března 2012, spis.zn. 23 Cdo 4204-2009 ze dne 25. října 2011 atd.

Koho hryže svědomí?

Příběh paní J. F. tedy bude mít s největší pravděpodobností šťastný konec. Ale co ti ostatní? Kolik podobných nešťastníků, kvůli nenažranosti predátorů denně přichází o své poslední úspory a leckdy i o střechu nad hlavou? A co etika a morálka provozovatelů zařízení, kteří umožňují, aby se v jejich prostorách podobné předváděcí akce konaly? (V našem případě provozovatelů hotelu Kanon). Neměli by se nad svým konáním zamyslet tito lidé, kteří se třeba jinak považují za poctivé a slušné občany, zda se svojí vstřícností k podvodníkům nedopouštějí nejen nemorálního skutku vůči seniorům, kteří bývají účastníky těchto akcí. Ale možná se dopouštějí i trestného činu, když napomáhají podvodníkům za úplatu? Toto jednání, by se vzato do důsledku dalo možná kvalifikovat i jako trestný čin Zločinné spolčení.

      

 

psali jsme:

 

 

Sdílení

NEJČTENĚJŠÍ

Nabídli mi Babiše za 200 000 EUR, odmítl jsem

Dostal jsem e-mailem velmi zajímavou „ponuku“ od nejmenovaného pána ze Slovenska. Ten mi nabídl ke koupi ...

Okamura: Pospíšil se mi kvůli exekutorům vysmíval. Až pak jsem se dozvěděl, s kým kamarádí

Na politické debatě s občany v pražských Bohnicích se v pondělí večer představil předseda Hnutí Úsvit ...

V médiích

Klasnová nemohla nereagovat na manipulaci ze strany iDNES

Babišova MF Dnes v dnešním vydání píše, že hlasování o rozpuštění sněmovny se přesouvá z pátku 16.8. ...

Deník.cz: Bárta v Turnově odměněn potleskem za snahu R-35

Bezpochyby nejočekávanějším bodem programu čtvrtečního zastupitelstva bylo vystoupení poslance Parlamentu ...

Kde se píše o VV 17. kvěna

Deník Víta Bárty

Komise k D47 jako prubířský kámen: Protikorupčníci natřeli veřejně Birkeho a Sobotka mlčí

Jako bývalý ministr dopravy se zájmem sleduji, jak se iniciativy „Vraťte nám stát!“ a „Veřejnost proti ...

Ťok, Ťok: Taky si ťokáte na čelo? Babiš se musel zbláznit

Když jsem se dnes z novinářské fleše dozvěděl, že Antonín Prachař na postu ministra doprav končí, řekl ...

Za nárůst dluhu poděkujte Prachařovi s Babišem. Ze státního rozmazlují stavitele

Ministr dopravy Antonín Prachař ve včerejších zprávách ČT uvedl, že se nebojí, že by pro svůj resort ...

Na začátek stránky