Klasnová: Šéfem Lesů Gaube? Podám trestní oznámení na Nečase!

06.02.2013
Klasnová: Šéfem Lesů Gaube? Podám trestní oznámení na Nečase!

Již v listopadu zvažovala šéfka poslanců VV Kateřina Klasnová trestní oznámení na premiéra Petra Nečase proto, že vláda v Lesích ČR nekoná s péčí řádného hospodáře. "Pokud se potvrdí informace o tom, že do čela státního podniku usedne Michal Gaube, budu to považovat za vládou schválené tunelování Lesů ČR a trestní oznámení na premiéra podám v nejbližších dnech," uvedla dnes Klasnová.

 

 

 

Kateřině Klasnové vadí netransparentnost celého výběrového řízení na nového generálního ředitele Lesů ČR, jež bylo vypsáno, poté co sám rezignoval bývalý ředitel LČR Svatopluk Sýkora. "Tvrdím, že Sýkora měl být dávno odvolán vládou, minimálně za pochybení, jež konstatoval Nejvyšší kontrolní úřad. Tato vláda však skoro rok ani neprojednala Kontrolní závěr NKÚ. Nyní jsme svědky naprosto nejasného způsobu výběru nového šéfa,” řekla Klasnová. Podle ní měla aspoň nyní vláda možnost dokázat, že se v Lesích ČR chce chovat s péčí řádného hospodáře a že chce zamezit únikům stamilionů, kvůli nimž již podali trestní oznámení jak NKÚ, tak Klasnová a kvůli nimž také nedávno na generálním ředitelství LČR dokonce zasahovala policie.

čtěte také: LIDEM se chtějí zahojit klubem: Prostituce v přímém přenosu

Ale také že vláda chce přehodnotit Dřevěnou knihu, zamezit miliardovým únikům skrze dřevozpracovatelské tendry, že chce obnovit stabilitu dřevařského a lesnického odvětví po krachu gigantu Holding Less, který byl druhým největším partnerem Lesů ČR.

“Jak by toto vláda mohla garantovat, když se stane novým generálním ředitelem Michal Gaube? Člověk, který byl od června 2009 ekonomickým ředitelem Lesů ČR, od loňského prosince je pověřen vedením státního podniku, a je tak přímo zodpovědný za dosavadní způsob jeho hospodaření?” ptá se Klasnová.

psali jsmeKlasnová: Jsou cesty, jak zachránit Petrovický zámek

Gaube se stal po svém příchodu do Lesů ČR pravou rukou Svatopluka Sýkory, který Lesům ČR šéfoval již od ledna 2009. “Gaube by znamenal pokračování praktik, zavedených Sýkorou. Jeho instalaci do čela státního podniku bych chápala jako oficiální potvrzení, že má vláda přímý zájem na dalším tunelování Lesů ČR. V tom případě bych ihned podala trestní oznámení na premiéra za nečinnost vlády, za porušení povinností při správě cizího majetku,” upozornila Klasnová.

souvisejícíKlasnová na rozloučenou šéfovi Lesů ČR: Auditu NKÚ neutečeš

Ministr zemědělství dosud oficiálně nezveřejnil ani jména uchazečů o post generálního ředitele ani jména tří údajných finalistů. “Dosud ale není známo ani složení výběrové komise, prý jej chce ministr oznámit až s vyhlášením vítěze výběrového řízení. Proč?” zajímá místopředsedkyni VV. Klasnová v této věci písemně interpelovala jak ministra zemědělství, tak premiéra, odpověď jí ale zatím nedorazila.

psali jsme: NKÚ si už může posvítit skoro všude. Jen v ČEZu zůstává kvůli Peake zhasnuto

Podle médií v komisi zasedli pouze lidé z ministerstva zemědělství, šéf dozorčí rady Lesů ČR a také ředitelka Nečasova kabinetu Jana Nagyová. “Nedivím se, že takové složení nechce ministr zveřejňovat. Kde jsou nezávislí odborníci z lesnického odvětví? Pokud se složení komise potvrdí, budou VV žádat zrušení výběrového řízení a vypsání nového, zcela transparentního,” uzavřela Klasnová. 

článek vyšel na webu VV

 

Další články z Rubriky Vize VV:

Sdílení

NEJČTENĚJŠÍ

Nabídli mi Babiše za 200 000 EUR, odmítl jsem

Dostal jsem e-mailem velmi zajímavou „ponuku“ od nejmenovaného pána ze Slovenska. Ten mi nabídl ke koupi ...

Okamura: Pospíšil se mi kvůli exekutorům vysmíval. Až pak jsem se dozvěděl, s kým kamarádí

Na politické debatě s občany v pražských Bohnicích se v pondělí večer představil předseda Hnutí Úsvit ...

V médiích

Klasnová nemohla nereagovat na manipulaci ze strany iDNES

Babišova MF Dnes v dnešním vydání píše, že hlasování o rozpuštění sněmovny se přesouvá z pátku 16.8. ...

Deník.cz: Bárta v Turnově odměněn potleskem za snahu R-35

Bezpochyby nejočekávanějším bodem programu čtvrtečního zastupitelstva bylo vystoupení poslance Parlamentu ...

Kde se píše o VV 17. kvěna

Deník Víta Bárty

Komise k D47 jako prubířský kámen: Protikorupčníci natřeli veřejně Birkeho a Sobotka mlčí

Jako bývalý ministr dopravy se zájmem sleduji, jak se iniciativy „Vraťte nám stát!“ a „Veřejnost proti ...

Ťok, Ťok: Taky si ťokáte na čelo? Babiš se musel zbláznit

Když jsem se dnes z novinářské fleše dozvěděl, že Antonín Prachař na postu ministra doprav končí, řekl ...

Za nárůst dluhu poděkujte Prachařovi s Babišem. Ze státního rozmazlují stavitele

Ministr dopravy Antonín Prachař ve včerejších zprávách ČT uvedl, že se nebojí, že by pro svůj resort ...

Na začátek stránky